Telekomy

Pierwszy operator w Polsce wprowadza do oferty smartfony Xiaomi

Grzegorz Ułan
Pierwszy operator w Polsce wprowadza do oferty smartfony Xiaomi
60

Dostaliśmy właśnie na email informację, że Play, jako pierwszy operator zdecydował się na udostępnienie w swojej ofercie abonamentowej telefonu marki Xiaomi. Na pierwszy ogień poszedł model Xiaomi Redmi 4a 32GB.

Telefony tej marki już w zeszłym roku trafiły do oficjalnej dystrybucji w Polsce, wprowadziła je firma ABC Data, pisaliśmy Wam o tym we wrześniu. Teraz Play wprowadza jeden z modeli do swojej oferty.

Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data:

Nasza strategia zakładała, aby w pierwszej kolejności skupić się na sklepach specjalistycznych i wielkopowierzchniowych. W krótkim czasie Xiaomi osiągnęło mocną pozycję. W segmencie retail, który specjalizuje się w produktach technologicznych, smartfony Xiaomi generują już ponad 10 proc. sprzedaży. Teraz robimy kolejny krok do przodu. Wprowadzamy markę do kanału operatorskiego. Dla naszego chińskiego partnera ma to kapitalne znaczenie. W Polsce operatorzy sieci komórkowych odpowiadają za sprzedaż ok. 60 proc. smartfonów, a Play jest jednym z kluczowym graczy na tym rynku.

Xiaomi Redmi 4a w Play

Xiaomi Redmi 4a charakteryzuje się 5-calowym wyświetlaczem HD o rozdzielczości 1280x720. Napędzany jest 64-bitowym procesorem Snapdragon 425 oraz dysponuje 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash. Ponadto mamy tu dwa aparaty, przedni 5 Mpix i tylny jako główny 13 Mpix, natomiast pojemność baterii to 3120 mA. Obsługuje też LTE oraz Bluetooth w wersji 4.1.

Cennik Xiaomi Redmi 4a w Play

W najtańszym abonamencie za 50 zł zapłacimy za ten telefon 49 zł. Tutaj, jeśli chcemy płacić mniejszy abonament w wysokości 40 zł, cena Xiaomi wzrasta do 249 zł. W abonamencie za 65 zł zapłacimy już tylko złotówkę. Tutaj też mamy wybór tańszego abonamentu 55 zł, wtedy telefon dostaniemy za 229 zł. W najdroższej opcji za 75 zł, telefon za 1 zł.

A już jutro nowa oferta, ma to być mocne uderzenie Play, czekamy więc z niecierpliwością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Play