Microsoft

Windows pięknieje - nowa aplikacja Muzyka to istny majstersztyk

Jakub Szczęsny
Windows pięknieje - nowa aplikacja Muzyka to istny majstersztyk
60

Ikony w Windows 10 przechodzą już kolejne wcielenia, również i aplikacje dla tego systemu są przepuszczane przez designerską praskę. Z tym jest różnie. Windows to na razie produkt nieukończony i trudno tutaj mówić o jakiejkolwiek spójności pod kątem interfejsu. Ale z pewnych elementów tego systemu,...

Ikony w Windows 10 przechodzą już kolejne wcielenia, również i aplikacje dla tego systemu są przepuszczane przez designerską praskę. Z tym jest różnie. Windows to na razie produkt nieukończony i trudno tutaj mówić o jakiejkolwiek spójności pod kątem interfejsu. Ale z pewnych elementów tego systemu, podawanych nam praktycznie co chwila można wywnioskować, że Windows 10 nie będzie szpetny - a tak mogło się do pewnej pory wydawać. W mojej opinii (a to tylko opinia!) będzie nie brzydszy od Mac OS X. Chociaż... co kto lubi.

W kontekście aplikacji multimedialnych (Muzyka oraz Wideo) Microsoft podawał już wcześniej mniejsze lub większe aktualizacje, jednak w obecnej wersji trzeba przyznać, że Microsoft ujawnił swój naprawdę dobry kierunek zmian. Windows 10 w ciemnym motywie i w nowej odsłonie aplikacji Muzyka wygląda przepięknie. Nawiązuje on ponadto do tego, co Microsoft zrobił z nową edycją okienek - m. in. zastosowanie okrągłych awatarów. Wizerunki artystów, a także okładki albumów będą się pokazywać właśnie w taki sposób. Nie uważacie, że wygląda to trochę tak, jak w Spotify?

W stosunku do tego, co mieliśmy okazję widzieć w Windows 8, postęp jest ogromny. Jak dla mnie, aplikacja do odtwarzania muzyki w Modern UI dla starzejącej się już wersji okienek to jeden ze słabszych punktów. Aplikacja niesamowicie toporna w obsłudze i najzwyczajniej brzydka. Sto razy bardziej wolałem korzystać z wysłużonego już, ale ciągle genialnego Winampa.

Najnowsza wersja aplikacji muzycznej ponadto pokazuje ostatnio grane kawałki, a także prezentuje ulepszone hamburgerowe menu po lewej stronie. Co więcej, Microsoft prawdopodobnie porzucił pomysł dodawania marki Xbox do swoich kluczowych aplikacji multimedialnych w Windows 10. Jednak obecna wersja programu wygląda niesamowicie podobnie do tego, co oferuje właśnie poglądowa wersja aplikacja Xbox.

Jak dla mnie absolutna bomba. Możecie się ze mną zgadzać lub nie, ale ja utrzymuję, że Windows 10 pięknieje. Coś czuję, że pod tym względem Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Grafika: 1, 2

Źródło: Xbox Support

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu