Microsoft

Microsoft wyłoży blisko 250 mln dolarów na przejęcie Wunderlist?

Tomasz Popielarczyk
Microsoft wyłoży blisko 250 mln dolarów na przejęcie Wunderlist?
22

Kilka dni temu obiecywałem w komentarzach, że ugryzę się w klawiaturę, zanim znów napiszę o Wunderlist. Klawiaturę ugryzłem, ale napisać muszę mimo wszystko, bo bardzo interesujące wieści docierają do nas z Berlina. Okazuje się, że przejęciem firmy 6wunderkinder stojącej za Wunderlist jest zainteres...

Kilka dni temu obiecywałem w komentarzach, że ugryzę się w klawiaturę, zanim znów napiszę o Wunderlist. Klawiaturę ugryzłem, ale napisać muszę mimo wszystko, bo bardzo interesujące wieści docierają do nas z Berlina. Okazuje się, że przejęciem firmy 6wunderkinder stojącej za Wunderlist jest zainteresowany Microsoft i miałby wyłożyć na ten cel blisko 250 mln dol.

Informacje takie podaje serwis VentureBeat, powołując się na własne oraz kilka innych źródeł (m.in. niemiecki magazyn Manager). Microsoft oraz berliński zespół rozwijający Wunderlist podobno prowadzą już rozmowy w sprawie przejęcia. na stole natomiast leży niebagatelna kwota 250 mln dol.

Za bliskimi relacjami na linii Microsoft - 6wunderkinder przemawiają ostatnie wydarzenia, jak chociażby integracja usługi z należącym do firmy z Redmond kalendarzem Sunrise, o której pisał wczoraj Konrad. Komunikując te zmiany twórcy zapowiedzieli, że to nie koniec i mamy się spodziewać kolejnych, podobnych informacji. Może to sugerować właśnie transakcję... albo bardziej efektywne wykorzystanie otwartego nie tak dawno API.

Firma 6wunderkinder powstała w 2010 roku. W 2013 roku zebrali 30 mln dolarów dofinansowania od takich podmiotów, jak: Atomico, Earlybird, Sequoia Capital czy T-Venture. W lutym br. z Wunderlist korzystało 11 mln użytkowników. Sam jestem jednym z nich i bardzo sobie chwalę usługę oraz towarzyszące jej aplikacje, które są świetne. Na co one Microsoftowi?

Wunderlist może stać się istotnym elementem pakietu Office 365. Dziś co prawda mamy już tutaj co prawda OneNote'a, ale nie pozwala on tak efektywnie współpracować w grupie i dzielić się zadaniami, jak ma to miejsce w niemieckim serwisie. Prostota, intuicyjność i przystępność Wunderlist są tutaj nieocenione, a nie zapominajmy też o gotowych aplikacjach na wszystkie platformy i ogromnej bazie użytkowników, która też przyda się Microsoftowi.

Jeżeli informacje o transakcji okażą się prawdziwe, będzie to kolejne przejęcie Microsoftu w relatywnie krótkim czasie. Pod koniec ubiegłego roku gigant przejął niewielki startup Acompli rozwijający aplikacje mobilne do bardziej efektywnego i produktywnego zarządzania pocztą e-mail.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu