Windows

Windows 10 z trybem redukcji niebieskiego światła [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Windows 10 z trybem redukcji niebieskiego światła [prasówka]
29

Kolejne badania dowodzą, że niebieskie światło emitowane przez ekrany naszych urządzeń pogarsza jakość snu. Producenci zatem reagują - w tym Microsoft, który ma stosowną funkcję zaimplementować w Windowsie 10.

Windows 10 z filtrem niebieskiego światła

Funkcja "BlueLightReduction" pojawiła się w jednej z ostatnich kompilacji testowych Windowsa 10. Jasno sugeruje ona, że twórcy już pracują nad tego typu rozwiązaniem, choć ciągle nie wiemy, jaka miałaby być jego ostateczna forma. Idealną sytuacją byłaby możliwość ustawiania harmonogramu, według którego filtr byłby aktywowany i dezaktywowany. Czy tak się stanie, dowiemy się jednak dopiero po jednej z nadchodzących aktualizacji. Nie będzie to z całą pewnością na rękę twórcom takich aplikacji, jak f.lux, które pozwalały na redukcję niebieskiego światła na komputerach z Windowsem.

iPhone 7 Plus uchwycony w GeekBench

Z bazy GeekBench wyciekły informacje na temat iPhone'a 7 Plus, a konkretnie zastosowanego w nim dwurdzeniowego układu Apple A10. Pojedynczy rdzeń zanotował tutaj wynik 3379. Dla porównania zastosowany w ubiegłorocznym smartfonie chip miał 2526 punktów. Pokazuje to solidny przyrost wydajności, ale też wyraźną przewagę nad procesorami konkurencji. Dla porównania Exynos 8890 z Galaxy Note'a 7 zanotował w tym samym teście 2068 punktów, a Snapdragon 820 - 1896 pkt.

W teście wielu rdzeni iPhone 7 zanotował 5495 punktów, a więc znowu sporo więcej od poprzednika, który miał wynik 4404. Tutaj przewaga nad konkurencją nie jest już widoczna, co wynika po prostu z większej liczby rdzeni u tejże. Exynos 8890 notował 6100 punktów, a Snapdragon 820 - 5511.

iPhone 7 ma zostać oficjalnie zaprezentowany już w najbliższą środę na konferencji Apple'a.

LG V20 z wymienną baterią

Tymczasem już jutro mamy zobaczyć LG V20 - następcę bardzo chwalonego smartfona Koreańczyków, który wyróżniał się wysoką odpornością na uszkodzenia, przetwornikiem dźwięku HiFi i dwoma wyświetlaczami. Z ostatnich informacji wynika, że urządzenie nie będzie modularne. Odetchnęliście z ulgą? To dodajmy do tego jeszcze jeden przeciek - znajdziemy tutaj najprawdopodobniej też wymienną baterię. Reszty dowiemy się już za kilkadziesiąt godzin, gdy za oceanem rozpocznie się konferencja LG. Miejsce premiery V20 nie jest przypadkowe, bo smartfon ma przede wszystkim podbić rynek amerykański i koreański.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindows 10iphone 7