Microsoft

Windows 10 jednak nie dla wszystkich Lumii?

Jakub Szczęsny
Windows 10 jednak nie dla wszystkich Lumii?
136

Z tego, co można było wyczytać na twitterowym profilu Windows oraz tuż po potwierdzeniu faktu aktualizacji dla dotychczasowych telefonów z Windows na pokładzie mieliśmy właściwie absolutną pewność co do tego, że dziesiątka wyląduje nawet na najstarszych smartfonach z Windows Phone 8. Okazuje się, że...

Z tego, co można było wyczytać na twitterowym profilu Windows oraz tuż po potwierdzeniu faktu aktualizacji dla dotychczasowych telefonów z Windows na pokładzie mieliśmy właściwie absolutną pewność co do tego, że dziesiątka wyląduje nawet na najstarszych smartfonach z Windows Phone 8. Okazuje się, że sprawa nie jest tak oczywista, jak się wydawało.

Odnosząc się do tego, co zostało napisane na forum Lumia Conversations można odnieść wrażenie, iż Microsoft chce się wymigać od złożonych wcześniej obietnic. Chris Weber z działu sprzedaży działu mobilnego Microsoftu napisał, że "celem jest to, by większość smartfonów Lumia z Windows Phone 8 i 8.1 mogło dołączyć do ekosystemu Windows 10". To oznacza ni mniej, ni więcej niż to, że jednak niektóre urządzenia owej aktualizacji nie dostaną. Jakie i dlaczego - tego już nie wiemy.

O ile mamy absolutną pewność co do tego, że najmocniejsze obecnie smartfony Microsoftu otrzymają aktualizację do Windows 10, tak w przypadku poprzedniej generacji Lumii mamy już wielkie obawy, że zostaną one zostawione na lodzie podobnie, jak użytkownicy Windows Phone 7. Za wcześnie jednak wyrokować - może chodzić równie dobrze o najsłabsze urządzenia z tym systemem na pokładzie.

Przyczyn tego faktu może być mnóstwo - po pierwsze mogło się okazać, że Windows 10 dla telefonów po prostu nie działa na słabych urządzeniach tak, jak powinien (czyli żwawo i płynnie) i tym samym Microsoft chciał uniknąć zarzutów o regres w kwestii wydajności samego oprogramowania.

W najbliższym czasie spodziewamy się listy urządzeń, które otrzymają aktualizację do Windows 10 - oby ta lista była jak najszersza. Jeżeli jest tak, jak mówię - Microsoft mimo wszystko powinien zastrzec brak uaktualnienia dla pewnych telefonów z powodu kłopotów z wydajnością.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu