Microsoft

Windows 10 dla telefonów w tym tygodniu? Wysoce prawdopodobne!

Jakub Szczęsny
Windows 10 dla telefonów w tym tygodniu? Wysoce prawdopodobne!
21

O Windows 10 dla telefonów wiemy tyle, ile wyciekło z przeróżnych źródeł. Mamy pierwsze zrzuty ekranowe z nowej wersji mobilnej okienek, kilka zdjęć urządzeń pracujących na nowej wersji systemu Microsoftu. Nie mamy natomiast żadnego wideo, które pokazywałoby Windows 10 dla telefonów w akcji. Informa...

O Windows 10 dla telefonów wiemy tyle, ile wyciekło z przeróżnych źródeł. Mamy pierwsze zrzuty ekranowe z nowej wersji mobilnej okienek, kilka zdjęć urządzeń pracujących na nowej wersji systemu Microsoftu. Nie mamy natomiast żadnego wideo, które pokazywałoby Windows 10 dla telefonów w akcji. Informacje są ubogie, spekulacje narastają - naturalne zatem, że zainteresowani tematem wprost nie mogą się doczekać, aż aplikacja Windows Insider powiadomi ich w końcu o dostępnej kompilacji testowej.

2 tygodnie temu Joe Belfiore napisał na Twitterze, iż wideo pokazujące Windows 10 dla telefonów jest w przygotowaniu i zostanie upublicznione w ciągu tygodnia lub dwóch. Dotychczas opublikowane filmy zajmują się desktopową i tabletową wersją nowej wersji systemu i jak na razie, brakuje wiarygodnych informacji dotyczących odsłony dla urządzeń mobilnych. To nie przeszkodziło w wycieknięciu kilku informacji dotyczących wczesnej kompilacji krążącej między innymi w Microsofcie.

Wiemy jak na razie tyle, że system jest bardzo niezoptymalizowany - animacje nie są płynne i część funkcji najzwyczajniej w świecie nie działa. Zapewne to między innymi jest powodem, dla którego jeszcze nie mieliśmy okazji przyjrzeć się nowej odsłonie Windows dla telefonów komórkowych.

Atmosfera oczekiwania zgęstniała jeszcze bardziej po tym, jak Gabriel Aul, osoba odpowiedzialna za program Windows Insider zapowiedział, że wideo dotyczące nowej wersji mobilnego OS zostanie opublikowane w tym tygodniu. Co więcej, zasugerował, że Microsoft być może zechce upublicznić je wraz z pierwszą testową kompilacją w programie Windows Insider.

Nie będzie można jednak traktować tej wersji systemu operacyjnego jako podstawę do jakiejkolwiek oceny, czy recenzji. Po pierwsze - mamy przykład Windows 10, który od pierwszej wersji w programie Windows Insider zmienił się naprawdę mocno. To samo zapewne czeka wersję dla smartfonów - Microsoft nie zamierza odchodzić od bardzo atrakcyjnej dla niego polityki zbierania sugestii od zainteresowanych użytkowników. W wersji RTM, do której Windows (Phone) jeszcze bardzo daleko będziemy mieć zapewne do czynienia z zupełnie "innym" systemem operacyjnym, niż na samym początku programu Insider.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu