Microsoft

Masz Lumię 535 i kłopoty z działaniem panelu dotykowego? Zajrzyj tutaj

Jakub Szczęsny
Masz Lumię 535 i kłopoty z działaniem panelu dotykowego? Zajrzyj tutaj
44

Lumia 535 jest jednym z tych telefonów, który Microsoftowi naprawdę się udał. Po niezbyt ciekawej 530 gigant postanowił poprawić swoje błędy i pokazał nieco odmienionego przedstawiciela niższej półki cenowej. Dobre oceny Lumii 535 opierały się głównie na tym, iż w telefonie kosztującym generalnie ni...

Lumia 535 jest jednym z tych telefonów, który Microsoftowi naprawdę się udał. Po niezbyt ciekawej 530 gigant postanowił poprawić swoje błędy i pokazał nieco odmienionego przedstawiciela niższej półki cenowej. Dobre oceny Lumii 535 opierały się głównie na tym, iż w telefonie kosztującym generalnie niewiele otrzymujemy naprawdę niezły zestaw funkcjonalności i... całkiem niezłe podzespoły - jak na tę półkę. Jednak niektórzy użytkownicy mogą być niezadowoleni z tego telefonu za sprawą nieco nieprzyjemnego problemu dotykającego część egzemplarzy.

Jeśli posiadasz Lumię 535, być może cierpisz z powodu co najmniej dziwnego działania ekranu dotykowego. Część egzemplarzy otrzymała bowiem w zestawie przykrą przypadłość, jaką jest nieprawidłowe działanie digitizera - problem jest znany Microsoftowi i w dalszym ciągu trwają pracę nad poprawieniem tej niedogodności. Delfin Vassalo z Microsoft Mobile wyjaśnia, jak wyglądają postępy w identyfikowaniu źródła problemu i oczywiście... jego rozwiązywaniu.

Warto dodać, że 23 grudnia 2014 roku Microsoft opublikował aktualizację dla tych telefonów na wybranych rynkach - w większości przypadków naprawiła ona źle działające panele dotykowe. W dalszym ciągu jednak duże grono użytkowników tego urządzenia ma w kieszeniach telefony, które pracują nie tak, jak powinny.

Problemy pojawiają się w trakcie korzystania z funkcji dotykowych telefonu takich, jak: przesuwanie ekranu w górę, dół oraz na boki. Ponadto, przy przesuwaniu ekranu może się zdarzyć, iż przez przypadek zostanie uaktywniony link znajdujący się na otwartej akurat stronie internetowej. Ponadto, funkcjonalność przybliżania oraz oddalania treści na ekranie może działać nieprawidłowo, gdy palce znajdują się w odległości mniejszej, niż 20 mm od siebie. Szybkie pisanie na klawiaturze może spowodować, że niektóre litery po prostu zostaną pominięte.

Microsoft nie wyklucza też, że problem może mieć również podłoże hardware'owe. Microsoft po ostatecznym zidentyfikowaniu problemu wystosuje odpowiednie oświadczenie, w którym zawrze, jakie kroki są wymagane, by zlikwidować problem w wadliwym smartfonie - czy wystarczy aktualizacja, czy też potrzebna jest wizyta w autoryzowanym przez Microsoft salonie.

Jako, że coraz więcej osób pyta mnie o problemy z telefonem Lumia 535 - mogę dopowiedzieć tyle: czekajcie cierpliwie, aż Microsoft ostatecznie rozprawi się z ową wadą. Podobne problemy miały na przykład Lumia 520 i 620, jednak nie na tak dużą skalę. Zwykle pomagała aktualizacja oprogramowania - jeśli nie, dobrym rozwiązaniem było pozostawienie telefony w salonie Nokia Care.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu