Microsoft

Windows 10 w wersji RTM już w czerwcu?

Jakub Szczęsny
Windows 10 w wersji RTM już w czerwcu?
4

Wysoce prawdopodobne, że Microsoft tak uwinie się ze swoim nowym produktem, że osiągnie on wersję RTM już na początku lata. Skoro Windows 10 ma być dostępny przed okresem powrotów do szkół, to Microsoftowi z pewnością zależy na wysokiej sprzedaży urządzeń opartych o nowy system operacyjny - temu nie...

Wysoce prawdopodobne, że Microsoft tak uwinie się ze swoim nowym produktem, że osiągnie on wersję RTM już na początku lata. Skoro Windows 10 ma być dostępny przed okresem powrotów do szkół, to Microsoftowi z pewnością zależy na wysokiej sprzedaży urządzeń opartych o nowy system operacyjny - temu nie ma co się dziwić.

Owe rewelacje pochodzą z bloga Neowin, który często jako pierwszy podaje informacje, które jeszcze nie zostały oficjalnie potwierdzone. Zmiana harmonogramu wydawania nowych wersji Windows jest jednak bardzo prawdopodobna - wcześniej Windows pojawiał się w październiku, a RTM późnym latem. Gigant przede wszystkim chce pokazać, że Windows 10 to prawdziwy sukces i zamierza udowodnić na wszelkie sposoby, że radzi sobie dobrze. Podbicie sprzedaży w okresie powrotów do szkół, a także i ogromne zainteresowanie systemem w programie Insider może spowodować, że Windows 10 będzie dla Microsoftu tym, czy był dla niego Windows 7 i XP.

Ale chwila... dużo mówiło się także o tym, że MIcrosoft wraz z premierą Windows 10 wypuści na rynek także sukcesora linii Surface. To także jest całkiem prawdopodobne - podobnie jak w przypadku samego systemu, Microsoft chce podbić sprzedaż także i tych urządzeń. Ruch jak najbardziej zrozumiały - gigant chce robić pieniądze, a nie bić pianę.

Microsoft wraz z Windows 10 ma nieco ułatwione zadanie - głównie dlatego, że będzie to właściwie pierwszy system, który będzie wyglądać tak, jak w lekko ograniczonym stopni będą sobie tego życzyć użytkownicy. Także i program Insider, w którym zainteresowani wskazywali na błędy, podawali sugestie mógł pozwolić gigantowi na szybsze uwinięcie się z oprogramowaniem - cenny feedback od użytkowników jest po prostu na wagę złota.

Źródło: Neowin

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu