Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Windows

Windows 10 build 10041 już dostępny! [prasówka]

11

Użytkownicy kanału szybszych aktualizacji mogą już pobierać najnowszy build Windowsa 10 oznaczony numerkiem 10041. Zmian ma być cała masa. Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uświadczymy tutaj przeglądarki Spartan. Windows 10 build 10041 Nowy build Windows 10 z numerem 10041 już się...

Użytkownicy kanału szybszych aktualizacji mogą już pobierać najnowszy build Windowsa 10 oznaczony numerkiem 10041. Zmian ma być cała masa. Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uświadczymy tutaj przeglądarki Spartan.

Windows 10 build 10041

Nowy build Windows 10 z numerem 10041 już się u nas pobiera, co widać na zdjęciu w nagłówku. Pierwsze informacje wskazują, że system został solidnie połatany. Pojawiły się również nowe elementy, jak chociażby nowy interfejs zarządzania sieciami, czy możliwość zarządzania wirtualnymi pulpitami metodą drag&drop. Zaktualizowano aplikację galerii oraz poprawiono ręczne wprowadzanie tekstu. Wielu nowości doczekał się ekran blokady, który zawiera teraz kilka dodatkowych elementów. Cortana trafiła natomiast do nowych krajów (Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Chin). Jak tylko się zainstalujemy, sprawdzimy jak wiele nowego się pojawiło i przygotujemy bardziej wyczerpujący artykuł na ten temat. Póki co, więcej na ten temat możecie znaleźć na oficjalnym blogu MS.

Użytkownicy wolnego kanału aktualizacji muszą uzbroić się w cierpliwość. System nie jest też jeszcze dostępny w postaci plików ISO.

Huawei narzeka na brak elastyczności Androida Wear

Huawei najwyraźniej nie jest zbyt usatysfakcjonowane tym, co oferuje Android Wear. Firma narzeka, że system nie pozwala na tak duże modyfikacje jak podstawowa wersja, a tym samym mocno ogranicza producentów. Wiceprezes Huawei, Yang Yong twierdzi, że te ograniczenia sprawiają, że trudno uczynić interfejs bardziej angażującym dla użytkowników, a to bardzo ważne. Huawei chce dostarczyć swoim klientom narzędzie do tworzenia własnych, wirtualnych tarcz, ale nie ukrywa. że to może być zbyt mało, aby ich zachęcić. Czyżby idea czystego Androida nie była do końca trafioną?

Samsung tworzy 128 GB kości pamięci dla średniej półki

Nie tak dawno Samsung wyprodukował swoje pierwsze pamięci 128 Gb dla smartfonów, które zresztą zobaczymy w modelu Galaxy S6. Firma ma jednak o wiele bardziej ambitne plany i chce, aby tego typu pojemności były również osiągalne w średnim segmencie cenowym. Nowe kości bazują na starszym eMMC standardzie zamiast topowego i bardziej wydajnego UFS. Ich przepustowość ma wynosić 260 MB/s, co wydaje się w zupełności satysfakcjonujące. Jedynym problemem jest tutaj brak informacji na temat dostępności. Niewykluczone, że na takie kości jeszcze długo poczekamy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to bardzo pozytywna wiadomość. 16 GB to już od dawna za mało, a wersje 32 i 64 są po prostu drogie. Być może dzięki temu rozwiązaniu 128 GB stanie się wreszcie standardem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu