Windows

Microsoft tworzy narzędzie do „nawracania” androidowych smartfonów na Windowsa [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
42

Po co tworzyć nowe urządzenia, skoro można wprowadzić swój system operacyjny na obecne? Najwyraźniej z takiego założenia wychodzi Microsoft, który właśnie pracuje nad narzędziem, które pozwoli zainstalować Windowsa 10 na smartfonach z Androidem. Jest to rezultat współpracy z firmą Xiaomi, której fla...

Po co tworzyć nowe urządzenia, skoro można wprowadzić swój system operacyjny na obecne? Najwyraźniej z takiego założenia wychodzi Microsoft, który właśnie pracuje nad narzędziem, które pozwoli zainstalować Windowsa 10 na smartfonach z Androidem. Jest to rezultat współpracy z firmą Xiaomi, której flagowiec - model Mi4 - będzie pierwszym, na którego trafi program.

Microsoft jak CyanogenMod

O samym narzędziu póki co nie wiadomo zbyt wiele. Microsoft jednak potwierdził, że pracuje wraz z Xiaomi nad jego stworzeniem. Posiadacze smartfonów MI4 wkrótce otrzymają narzędzie, które pozwoli w szybki i prosty sposób zainstalować Windowsa zamiast Androida na ich urządzeniach. Rozwiązanie to ma być adresowane do bardziej zaawansowanych użytkowników. Nieprzypadkowo w pierwszej kolejności trafia do Chin, bo to właśnie tutaj flashowanie alternatywnych ROM-ów jest stosunkowo popularne i promowane (przypomnijcie sobie jak startowało Xiaomi ze swoim MIUI). Bardzo prawdopodobne, że z czasem dostęp do niego otrzymają również mieszkańcy innych krajów.

Humble PC and Android Bundle 12

Ruszyła kolejna odsłona akcji Humble Bundle. Tym razem w pakiecie za dowolną kwotę mamy cztery gry indie, które otrzymujemy zarówno na Steam jak i Androida. Płacąc powyżej średniej, otrzymamy kolejne trzy tytuły, a za kwotę wyższą niż 10 dol. będziemy mogli zagrać w Shadowrun Returns. Twórcy udostępniają w tej edycji również soundtracki do wybranych tytułów, a także wersje bez DRM wszystkich dostępnych w tej edycji gier. Za jakiś czas pewnie dodane zostaną do nich kolejne tytuły.

Dwóch nowych producentów stworzy smartfony z Windows

Lenovo i Xiaomi dołączają do obozu Microsoftu. Jeszcze w tym roku zobaczymy ich pierwsze smartfony z Windowsem. Lenovo miałoby zaprezentować swoją słuchawkę latem br. O Xiaomi do końca nie wiadomo zbyt wiele, ze względu na wspomniane w pierwszym newsie narzędzie. Niewykluczone, że chińska firma nie stworzy żadnego nowego urządzenia tylko zaoferuje dotychczas dostępne w wersjach z Windowsem. Jedno jest pewne - coś się zaczyna ruszać, a Microsoft najwyraźniej zbiera partnerów i dozbraja się przed premierą Windowsa 10, którą, jak się wczoraj dowiedzieliśmy, zaplanowano na czerwiec bieżącego roku. Skierujemy kilka pytań w tej sprawie doMicrosoft Polska. Jeżeli chcecie, żebym zapytał o coś konkretnego dajcie znać w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu