Apple

Windows 10 będzie obsługiwać iBeacon!

Jakub Szczęsny
13

Technologia Apple zaczyna się przyjmować - w niektórych miejscach na świecie, sklepy wysyłają do użytkowników wiadomości - beacony na temat swoich produktów, co stanowi nie tylko świetną platformę informacyjną, ale i... nową przestrzeń reklamową. Tą technologią interesuje się także Microsoft, a ślad...

Technologia Apple zaczyna się przyjmować - w niektórych miejscach na świecie, sklepy wysyłają do użytkowników wiadomości - beacony na temat swoich produktów, co stanowi nie tylko świetną platformę informacyjną, ale i... nową przestrzeń reklamową. Tą technologią interesuje się także Microsoft, a ślady tego w API Windows 10 (Build 9860) zdają się wskazywać na to, iż takie udogodnienia znajdą się w finalnej wersji okienek.

Tuż po wydaniu nowej kompilacji w wewnętrznym kanale dystrybucji, Justin Angel odkrył w systemie kilka kluczy, które wskazują na to, iż Windows 10 jest zdatny obsłużyć technologię iBeacon.

Windows. ApplicationModel. Background. BluetoothLEAdvertisementPublisherTrigger

oraz

Windows. ApplicationModel.Background. BluetoothLEAdvertisementWatcherTrigger

To natomiast pozwoli naszemu urządzeniu szukać beaconów przez interfejs Bluetooth i automatycznie uruchamiać przypisaną do nich aplikację, gdy tylko jeden z nich znajdzie się w pobliżu. Oczywiście ta funkcjonalność ostatecznie będzie przypisana głównie do telefonów z Windows, a umieszczenie w systemie tego API to dowód na to, iż wszystkie wersje systemu Microsoftu będą ze sobą naprawdę blisko.

Nowa kompilacja Windows 10 wspiera także barometr, czujnik zbliżeniowy oraz WiFi Direct. Co ciekawe, w API znalazł się także kod pozwalający na... uruchamianie dialera, co obecnie jest przyrodzone głównie systemowi Windows Phone. Cokolwiek to wszystko nie znaczy, okazuje się, że Microsoft nie próbował podkoloryzować rzeczywistości podczas prezentacji Windows 10, który co jeszcze ciekawsze... jest używalny także w wersji Technical Preview. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych informacji na temat Windows 10 - zaczyna się robić naprawdę ciekawie.

Grafika: nuzzell.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu