Apple

Rozebrany iPad Air 2 i Material Design w starszych Androidach

Tomasz Popielarczyk
Rozebrany iPad Air 2 i Material Design w starszych Androidach
10

Wiemy już co kryje wnętrze najnowszego tabletu Apple'a. Wiemy też, że w Xbox Music więcej nie będzie bezpłatnej muzyki. W końcu wiemy, że Material Design nie będzie jedynie domeną najnowszego Androida 5.0, a stosowne aplikacje z tym interfejsem uruchomimy z powodzeniem również na starszych urządzeni...

Wiemy już co kryje wnętrze najnowszego tabletu Apple'a. Wiemy też, że w Xbox Music więcej nie będzie bezpłatnej muzyki. W końcu wiemy, że Material Design nie będzie jedynie domeną najnowszego Androida 5.0, a stosowne aplikacje z tym interfejsem uruchomimy z powodzeniem również na starszych urządzeniach.

Koniec bezpłatnego streamingu w Xbox Music

Informacja, która zapewne nie dotyczy nas tak bardzo, bo działanie Xbox Music w Polsce jest mocno ograniczone. W każdym razie warto wiedzieć, że Microsoft rezygnuje z bezpłatnego streamingu muzyki wraz z początkiem grudnia br. Wszyscy użytkownicy, którzy zechcą słuchać dalej, będą musieli zapłacić 10 dolarów miesięcznie. Uruchomiona jesienią 2012 roku usługa jest stale rozwijana, ale nie oszukujmy się - ciągle mocno odstaje chociażby od takiego Spotify. Czy Microsoft zgromadzi zatem zadowalająca liczbę klientów?

Tablet iPad Air 2 od środka

Czemu nowy iPad Air 2 zawdzięcza swoją smukłą konstrukcję? W dużej mierze kompromisom. Apple w tej generacji pomniejszyło baterię: z 32,9 Wh do 27,62 Wh, na co uwagę zwrócił serwis iFixit po rozebraniu nowego tabletu. Producent zapewnia, że mimo to ma on oferować 10-godzinny czas pracy na baterii. A jest to zasługą nowego procesora A8X, który lepiej zarządza energią. Wierzymy na słowo. Sprawdzono również podatność na naprawę nowego urządzenia. Niestety nie wypadło ono tak dobrze jak iPhone'y i dostało ocenę 2/10.

Material Design w starszych Androidach

Deweloperzy, którzy korzystają z najnowszego Android SDK dotąd mogli mieć problemy, by uczynić swoje aplikacje równie ładnymi na starszych Androidach. Dlatego Google zaktualizował biblioteki AppCompat do wersji 21. Oznacza to, że programiści będą mieli ułatwione zadanie, a ujmująco prezentujące się aplikacje z Material Design będą mogły z powodzeniem działać na starszych Androidach. Co prawda już teraz mamy dziesiątki takich programów, ale jeszcze żaden nie wykorzystuje potencjału Material Design w pełni. Wkrótce może to ulec zmianie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu