E-sport

Wiktor "TaZ" Wojtas dla Antyweb : Team Kinguin będzie moją ostatnią profesjonalną drużyną

Grzegorz Marczak
Wiktor "TaZ" Wojtas dla Antyweb : Team Kinguin będzie moją ostatnią profesjonalną drużyną
10

Wiktor "TaZ" Wojtas to legenda Counter Strike. Legenda, która ostatnio przechodziła dość burzliwy okres kiedy to najpierw został przez Virtus Pro odesłany na ławkę rezerwowych po to aby za chwilę przejąć dowodzenie w nowym składzie Team Kinguin. Miałem przyjemność porozmawiać z Wiktorem już po tym jak wszystkie zmiany się dokonały. Jest to też chyba jego pierwszy wywiad (w wersji mini ze względu na czas jaki drużyna spędza na wyjazdach) po przejściu do nowego zespołu.

Cześć Wiktorze

Hej

Jesteś już gotów na nowe wyzwania? Jak narodził się pomysł na Kinguin? 

Sam pomysł z Kinguin pojawił się dopiero pod koniec lutego, wcześniej nie byłem w kontakcie z organizacją, bo nadal nie znałem mojej sytuacji w Virtus.pro, mimo że zostałem odsunięty od drużyny, moja przyszłość nie była jasna. Byłem w sytuacji, gdzie okienko transferowe w ESL Pro League zamykało się 7 lutego, a oficjalna informacja o moim odsunięciu została ogłoszona 6 lutego… więc nie było kolorowo, ale skończyło się dobrze!

Jak byś ocenił swoją nową ekipę, jakie są jej silne a jakie słabe strony?

Jest zbyt wcześnie na ocenę naszej ekipy i do tego jestem zwolennikiem tego aby wyniki były naszym świadectwem, słowa nie grają, mimo że są fajną pożywką dla fanów i hejterów. ? Jedno co mogę powiedzieć, to cieszę się, że obecny team składa się z chłopaków z którymi chciałem pracować. Wszyscy są głodni wyników, wszyscy mają talent, teraz czas na pracę a potem na wyniki. Potrzeba cierpliwości i zaufania.

Jaką rolę będziesz pełnił w zespole?

W drużynię będę pełnił rolę dowodzącego, mam pełne zaufanie od drużyny jak i organizacji, zrobie co w mojej mocy żeby zamienić to na sukcesy. Jest to rola w której zawsze czułem się najbardziej komfortowo.

Nowy skład potrzebuje czasu - kiedy twoim zadniem tego typu drużyna będzie funkcjonować na 100% swoich możliwości

To jest bardzo ciężkie pytanie, wszystko zależy od tego jak szybko odkryjemy najlepsze ustawienie dla każdego gracza i kiedy znajdziemy styl wykorzystujący nasze mocne strony.
To może potrwać 3-4 tygodnie, a może też zabrać pare miesięcy. ? Nie mam zamiaru narzucać chłopakom jakichś chorych celów, wiem że mają masę talentu i potrzeba czasu żeby to odpowiednio ukierunkować. Praca, praca, praca = sukces.

Jako ocenisz wasze pierwsze mecze - co jest zdecydowanie do poprawy i z czego jesteś zadowolony?

Jestem pozytywnie zaskoczony naszymi pierwszymi meczami, bardzo szybko znajdujemy wspólny język. ? Gramy razem dopiero miesiąc, mamy zrobione 7 map, nadal sprawdzamy które będą dla nas najlepsze, na których mamy braki. Co do pierwszych meczów to jestem pozytywnie zaskoczony, mieliśmy nielada wyzwanie - zrobić team i po 2 dniach treningu rozpocząć walkę o playoff w ESEA MDL. CPH Games i przegrana ze Spirit zabolały ale porażki traktujemy jako lekcje, to jest bardzo wczesny etap drużyny, ale widzę że każdy jest bardzo głodny sukcesów i ma pomysł na siebie. Z ciężką pracą idą w parze sukcesy, dlatego wierzę że niebawem uda nam się odblokować.

Twój zawodowy cel na najbliższe 12 miesięcy z nową drużyną?

Cel jest jasny, pracować ile sił, cieszyć się grą, sprawić aby Team Kinguin stało się potęgą na scenie międzynarodowej. Mam 5 chłopaków którzy mają te same marzenia i cele, więc czas to urzeczywistnić.

Czy to będzie ostatnia drużyna TaZ-a? 

Team Kinguin będzie moją ostatnia profesjonalną drużyną.

Dziękuję za rozmowę

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu