E-sport

TaZ w Team Kinguin - oficjalnie!

GM
Grzegorz Marczak
7

Witkor "TaZ" Wojtas oficjalnie zasili nowy skład zespołu Team Kinguin. Plotki i potwierdzenia tego faktu pojawiły się znacznie wcześniej w sieci - dziś mamy jednak oficjalne potwierdzenie ze strony organizacji.

Konieczność zgłoszenia drużyny do zawodów do turnieju ESEA Mountain Dew League spowodowała, że Team Kinguin musiał przedstawić nowy skład nawet bez oficjalnego komunikatu zarówno ze strony ich organizacji jak również ze strony PRIDE czyli organizacji z której dwóch graczy zasili nowy zespół Kinguin.

Oto oficjalny skład nowego Team Kinguin.

Karol „Rallen” Rodowicz
Mikołaj „Mouz” Karolew
Wiktor „Taz” Wojtas
Paweł „Reatz” Jańczak
Jacek „Minise” Jeziak

Kinguin żegna się też z dwoma zagranicznymi zawodnikami (Ricardo “Fox” Pacheco i Christopher “MUTiRiS” Fernandes).

Organizacyjne zamieszanie

Organizacja podkreśla też, że to skład na turniej ESEA ale wszyscy zainteresowani wiedzą o co chodzi. Podobny styl komunikacji uprawia też zresztą Roman Dvoryankin, który twierdzi że TAZ w Kinguinach jest na razie na jeden turniej a rozmowy między VP a Kinguin nadal trwają i niedługo będzie oficjalne oświadczenie (również odnośnie Michu). Ma to nam zasugerować, że ta zmiana Micha za TAZ-a była planowanym działaniem i nic jeszcze nie jest wiadome. Co oczywiście jest bardzo naciągane ponieważ tak dużej operacji jak wyjęcie 3 zawodników z innych organizacji i rozwiązanie kontraktów z innym graczami nie robi się na potrzeby testu na jednym turnieju. Widać, że Team Kinguin chce budować nowy mocny skład u podstaw, którego będzie TAZ.

Warto też pamiętać, że Team Kinguin staje się coraz mocniejszą konkurencją dla VP - szczególnie biorąc pod uwagę nowy skład i obecną formę VP. Walka na razie toczyć się będzie o sympatię polskich fanów ale za chwilę będzie to też pojedynek na turniejach CS:GO a pierwsze starcie tych dwóch drużyn (w nowym składzie) na pewno przejdzie do historii polskiego CS:GO. TAZ pierwszy raz grający przeciwko Virtus.Pro na pewno będzie miał wiele do udowodnienia.

Nowemu Team Kinguin życzę powodzenia. Zbudowali bardzo mocny skład z bardzo doświadczonym prowadzącym (zakładam, że taką rolę w drużynie będzie miał TAZ). Czekam na pierwsze mecze i trzymam kciuki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu