Telekomy

WiFi Calling dla (prawie) wszystkich w Nju Mobile

Grzegorz Ułan
WiFi Calling dla (prawie) wszystkich w Nju Mobile
41

WiFi Calling to usługa, która pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych przy wykorzystaniu sieci WiFi, przydatna zwłaszcza, gdy nie mamy zasięgu sieci macierzystej albo podczas podróży zagranicznych. Usługę tę udostępniają już prawie wszyscy strukturalni operatorzy, problem jednak jest z tym, że nie wszyscy mogą z niej skorzystać, gdyż wymaga aktualizacji oprogramowania w telefonie, zarówno po stronie operatora jak i producenta. Orange postanowił to obejść i wydał dedykowane temu aplikacje mobilne na Androida, dla klientów Orange, a wczoraj dla klientów swojej submarki Nju Mobile.

WiFi Calling działa na wybranych smartfonach u operatorów Play, T-Mobile i Orange, listę obsługiwanych urządzeń prezentowałem Wam już w tym roku, cały czas jest aktualizowana.

Pod koniec lipca Orange dodatkowo udostępnił aplikację Wifi Calling dla swoich klientów, którą mogli zainstalować posiadacze Androida w wersji 5.0 lub wyższej. Wtedy też obiecali, że podobna aplikacja zostanie wydana dla klientów Nju Mobile i tak się stało wczoraj.

Warunki skorzystania są takie same, czyli Android 5.0 i wyżej oraz smartfon nie może już mieć wcześniej działającej usługi, aktywowanej przez aktualizację producenta.

Z tej usługi możemy korzystać przy braku zasięgu operatora i za granicą na całym świecie, nie tylko w Unii Europejskiej. Dzwonienie z dowolnego miejsca poprzez WiFi Calling na numery krajowe, rozliczane jest jak połączenia w kraju. Tak więc, jeśli macie no limit, to dzwonicie za darmo.

Aplikacja WiFi Calling do pobrania dla klientów Orange.
Aplikacja WiFi Calling do pobrania dla klientów Nju Mobile.

Chcesz się pożegnać z rachunkiem za telefon? Sprawdź ofertę NJU Mobile!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu