Gry

Wiemy w jakie gry z 360 najchętniej zagracie na Xboksie One

Paweł Winiarski
23

Wsteczna kompatybilność Xboksa One była bombą tegorocznego E3 i jednym z najodważniejszych ogłoszeń ostatnich lat. Choć sam mam wiele obaw co do faktycznych dobrodziejstw tego pomysłu, trzymam za niego mocno kciuki. MS idzie o krok dalej i pyta graczy, w co z 360 chcieliby pograć na Xboksie One....

Wsteczna kompatybilność Xboksa One była bombą tegorocznego E3 i jednym z najodważniejszych ogłoszeń ostatnich lat. Choć sam mam wiele obaw co do faktycznych dobrodziejstw tego pomysłu, trzymam za niego mocno kciuki. MS idzie o krok dalej i pyta graczy, w co z 360 chcieliby pograć na Xboksie One.

Już na samym początku zaznaczę, że skoro to głosowanie na oficjalnej stronie Xboksa, traktuję je jako wyznacznik gustów i chęci wszystkich graczy - w tym Was (i mnie. Stąd tytuł.

Patrząc na wyniki, trudno zarzucać im jakąkolwiek manipulację. Wybrane pozycje to bowiem ścisła czołówka minionej generacji na konsoli Microsoft i w większości przypadków sam zagłosowałbym identycznie. Poniżej lista, w nawiasie ilość oddanych głosów.

1. Red Dead Redemption (39,872)

2. The Elder Scrolls V: Skyrim (35,210)

3. Call of Duty: Black Ops II (34,882)

4. Halo: Reach (30,316)

5. Call of Duty: Modern Warfare 2 (29,625)

6. Gears of War 3 (24,976)

7. Call of Duty: Black Ops (24,001)

8. Fallout 3 (23,795)

9. Call of Duty 4: Modern Warfare (22,107)

10. Mass Effect 3 (21,805)

Pełną listę znajdziecie tu.

Gdybym miał dodać coś poza pierwszą dziesiątką (a na dobrą sprawię wymieniłbym kilka tytułów), bez wahania wskazałbym Grand Theft Auto IV i Mirror’s Edge. Chętnie pograłbym ponownie w Maxa Payne’a 3, dwie pierwsze części Batmana i pełną trylogię Gears of War. Pozostaje trzymać kciuki, by obiecana setka kompatybilnych gier w pierwszym rzucie była hitami tego kalibru, a nie „popierdółkami” z Xbox Live Arcade lub produkcjami, o których cały świat zapomniał tydzień po premierze. Myślicie, że doczekamy się dnia kiedy praktycznie wszystkie duże gry wydane na Xbox 360 w pudełkach, będzie można po prostu włożyć do napędu X1 i po prostu bez najmniejszych problemów grać?

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu