Seriale

To jeden z największych tegorocznych hitów HBO - Wielkie kłamstewka wracają lada moment

Konrad Kozłowski
To jeden z największych tegorocznych hitów HBO - Wielkie kłamstewka wracają lada moment
0

Wielkie kłamstewka już za chwilę powrócą z 2. sezonem do HBO i HBO Go. Jeden z najlepszych seriali 2017 roku ponownie zabierze nas do malowniczego Monterey, gdzie główne bohaterki będą musiały zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami z finału pierwszej serii.

Oparty na książce Liane Moriarty serial zgarnął aż sześć nominacji do Złotych Globów z czego zdobył aż cztery. Docenienie produkcji HBO mnie w ogóle nie zdziwiło, ponieważ jest to niezwykle niezwykle udana mini-seria ukazująca jak bardzo może różnić się prawdziwe życie od obrazu, jaki prezentują na zewnątrz mieszkańcy pięknej lub wręcz idealnej okolicy pełnej dużych, imponujących domów.

Skłamałbym mówiąc, że nie wciąga. Wielkie Kłamstewka – recenzja serialu od HBO

W pierwszym sezonie krok po kroku odkrywaliśmy, jakie niewygodne tajemnice skrywają te kąty, a także śledziliśmy rozwój wypadków dotyczący nowo przybyłej do Monterey Jane (Shailene Woodley) z jej synem Ziggym. Kobieta została ciepło przyjęta przez matki rówieśników Ziggy'ego: Madeline (Reese Whiterspoon) i Celeste (Nicole Kidman) oraz wdała się w konflikt z Renatą (Laura Dern). Ważną postacią jest też Bonnie (Zoe Kravitz) - nowa żona byłego męża Madeline. Nie chcę zdradzić zbyt wiele na temat fabuły, ponieważ ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z serialem - do czego gorąco namawiam - mogą to jeszcze zrobić przed premierą 2. sezonu. Do wspomnianej ekipy oraz ich mężów dołączy zupełnie nowa, lecz arcyważna postać - teściowa Celeste Mary Louise, w którą wcieli się Maryl Streep. Oficjalny opis nie odkrywa żadnych kart, ale przytoczę go:

Drugi sezon przewrotnego, mrocznego i niepozbawionego czarnego humoru serialu obyczajowego Wielkie kłamstewka podda uwadze szkodliwość kłamstwa, trwałość przyjaźni, kruchość małżeństwa i nieoczekiwane konsekwencje wychowywania dzieci. Związki i relacje zostaną nadwyrężone, lojalność wystawiona na próbę, a fizyczne i emocjonalne straty mogą okazać się nieuniknione.

Czym zachwycają Wielkie kłamstewka?

Wspominany czarny humor to jedna z największych zalet serialu, ponieważ w połączeniu z prawdziwymi życiowymi dramatami i sytuacjami, do których tak łatwo można się odnieść porównująć naszą codzienność, ewidentnie widać, że Wielkie kłamstewka niczego nie udają. Twórcą serialu jest David E. Kelley, który wspólnie z autorką książki Liane Moriarty napisał scenariusz. Ten w kilku punktach różnił się od zawartości książki, co tylko sprawiło, że pierwszy sezon oglądało się tak dobrze. Kilka różnych perspektyw, niejasne nawiązania i relacje, której później okazały się kluczowe dla całej fabuły, a to wszystko opakowano w niesamowite ujęcia i kadry oraz muzykę - dobór utworów, które jedna z córek głównych bohaterek od czasu do czasu odtwarza z iPoda, wypadł fantastycznie. Nie wierzcie nikomu, jeśli powie Wam, że to serial tylko dla kobiet.

Co nowego na HBO Go - maj 2019. Lista wszystkich nowości

Wielkie kłamstewka - 2. sezon - zwiastun

HBO zaprezentowało zwiastun 2. sezonu, który zadebiutuje już 9 czerwca w USA, a u nas ukaże się zaledwie dzień później w HBO i HBO Go. Przed nami, klasyczne, bo cotygodniowe premiery odcinków przez kilka tygodni, ponieważ nakręcono w sumie 7 odcinków. Czy HBO kiedykolwiek zdecyduje się na udostępnienie całej serii jednego dnia? W Polsce zrobiono to ze Ślepnąc od świateł, ale globalnie taki ruch przy większym tytule nie został jeszcze wykonany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu