Seriale

Czapki z głów, drogie BBC, zbieram szczękę z podłogi - zwiastun dokumentu "Planety" oczarowuje!

Konrad Kozłowski
41

Uwielbiam kosmos. Uwielbiam o nim czytać, a tym bardziej go oglądać, także w programach telewizyjnych, które ukazują go tak, jak nigdy nie będzie mi dane go zobaczyć. "Planety" - nowy program BBC - zapowiada się na przecudowne widowisko o naszym Układzie Słonecznym.

To nie ulega wątpliwości - BBC może być dumne ze swoich programów dokumentalnych. Najbardziej flagowymi produkcjami są oczywiście Planeta ziemia i Niebieska planeta oraz kilka innych, ale teraz skręcamy ku planetom innym niż Ziemia. Na całe szczęście, bo nareszcie z takim samym rozmachem przygotowano coś, co będę mógł chyba oglądać bez końca. Zwiastun dokumentu Planety (prawdopodobnie taka będzie polska nazwa) mnie po prostu oczarował. Zresztą, popatrzcie sami:

Zwiastun serii Planety od BBC:

Wraz z BBC odwiedzimy wszystkie planety naszego Układu Słonecznego i to w różnych okresach, co pozwoli poznać je nie tylko w takiej formie, w jakiej istnieją dzisiaj, ale także jak powstawały i co je ukształtowało.

W programie mamy zobaczyć "najbardziej dokładne i szczegółowe obrazy do tej pory" naszej planety Ziemia oraz siedmiu pozostałych. Serial zaprezentuje "piękno tworzenia, przemocy i zniszczenia, co pokaże prawdziwy Układ Słoneczny i nasze miejsce w nim". Sama historia ma być "bardziej dramatyczna niż nam się wydaje". Już sam zwiastun wiele obiecuje, ukazując nam Marsa, Jowisza i Saturna w pięknych perspektywach.

Prowadzącym program będzie profesor Brian Cox, a za efekty specjalne odpowiada firma Lola Post nagradzana już Oscarami. W sumie powstało pięć odcinków, z czego każdy będzie trwał około godziny. BBC podało datę premiery, która w Polsce odbędzie się 17 czerwca, w poniedziałek na BBC Earth.

Jestem przekonany, że seria BBC sprosta moim (sporym) oczekiwaniom i mam ogromną nadzieję, że program powstał w rozdzielczości 4K, byśmy mogli jeszcze bardziej nacieszyć nim oczy, gdy trafi do dystrybucji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu