Facebook

Facebook stawia jakość ponad ilość, czyli wielkie sprzątanie newsfeedów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook stawia jakość ponad ilość, czyli wielkie sprzątanie newsfeedów [prasówka]
4

Facebook zapowiada kolejną rewolucję w naszych newsfeedach. Kolejna aktualizacja algorytmu ma zwiększyć widoczność wartościowych postów.

Facebook znów aktualizuje algorytm

Facebook zapowiada, ze nadchodzące zmiany są oparte na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród tysięcy użytkowników serwisu. Oceniali oni jakość i wartość treści publikowanych w ich strumieniach (narzędzie o nazwie: Feed Quality Panel). Polubienia i komentarze nie będą zatem już jedynym wyznacznikiem pozycji postów - brana będzie również pod uwagę jakość samych treści poparta preferencjami użytkownika. Te mają być oceniane dzięki wspomnianemu Feed Quality Panel, a także dostosowywane do preferencji gustów. Słowem - nic konkretnego. Ma być natomiast lepiej i bardziej trafnie. Zobaczymy.

Twitter tańszy niż kiedykolwiek wcześniej

Choć liczba użytkowników rośnie, a postów nie ubywa, Twitter nie potrafi zbudować mocnej pozycji biznesowej na rynku. Ceny akcji lecą na łeb na szyję, o czym informuje Business Insider. W w tym roku fiskalnym serwis ma wygenerować przychód aż o 50 proc. lepszy, ale to nie zmienia jego oceny w oczach akcjonariuszy. Podobnie jak zgromadzona baza 300 mln kont.

Grey Goo ma rok

Pamiętacie Grey Goo? Recenzowałem tego RTS-a dobrych kilkanaście miesięcy temu. Twórcy z okazji rocznicy gry wypuścili... bezpłatne DLC. Gra otrzymała nową frakcję oraz nową kampanię fabularną. Na tym nie koniec, bo wydano również kolejną (którą to już...) aktualizację, która poprawia, zmienia i dodaje nowe elementy rozgrywki. To jeden z bardziej imponujących przykładów, jak wspierać swoją produkcję po premierze. W sklepach debiutuje też specjalna wersja gry z dopiskiem Definitive Edition, która zawiera wspomniane DLC.

Evernote kończy z gadżetami

Evernote rezygnuje ze sprzedaży akcesoriów biurowych, jak notesy, plecaki czy portfele. Zamknięcie zaplanowano na 3 lutego. Firma chce się skupić znów na rozwoju software'u. Nie jest do końca jasne, co stoi za taką decyzją. Spekuluje się, że firma miała problemy ze sprzedażą markowych, drogich gadżetów. Z drugiej strony swego czasu pochwaliła się aż 800 tys. rozprowadzonych notesów Moleskine ze swoim logo, 300 stylusów oraz 20 tys. skanerów ScanSnap. Jak mówią twórcy "Evernote is a software company". Zobaczymy, co z tego teraz wyniknie, bo konkurencja na rynku jest spora.

Lutowy biuletyn zabezpieczeń trafia do Nexusów

Google ogłosił wypuszczenie lutowych biuletynów zabezpieczeń dla smartfonów z linii Nexus. Pakiet poprawek oznaczony jako build MMB29Q trafi do Nexusów: 5, 5X, 6, 6P oraz 7 (2013). Otrzymają je też modele Pixel C (build MXB48T), Nexus 9 (MMB29R) oraz Nexus Player. Zabezpieczenia mają też być poprawione w tablecie Nexus 9, który pracuje pod kontrolą Lollipopa 5.1.1. Aktualizacje zostaną udostępnione w formie OTA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu