Facebook

To już oficjalne - każdy na Facebooku będzie mógł transmitować wideo na żywo

Paweł Winiarski
To już oficjalne - każdy na Facebooku będzie mógł transmitować wideo na żywo
11

We wrześniu ubiegłego roku pisałem, że transmisje na żywo to przyszłość sieciowego wideo. Wtedy jeszcze to Facebook decydował o tym, kto może z tej funkcji korzystać - byli to przede wszystkim celebryci. Mówiło się takiej samej opcji dla zwykłych użytkowników. No i doczekaliśmy się. Funkcja była...

We wrześniu ubiegłego roku pisałem, że transmisje na żywo to przyszłość sieciowego wideo. Wtedy jeszcze to Facebook decydował o tym, kto może z tej funkcji korzystać - byli to przede wszystkim celebryci. Mówiło się takiej samej opcji dla zwykłych użytkowników. No i doczekaliśmy się.

Funkcja była przez serwis testowana od grudnia i właśnie została udostępniona wszystkim osobom zamieszkującym USA i używającym aplikacji Facebooka na systemie iOS. W ciągu najbliższych tygodni ma ona również trafić do wszystkich użytkowników FB na iOS na całym świecie. Prace nad transmisją wideo przez system Android niestety wciąż jeszcze trwają.

Transmisję na żywo rozpoczniecie po dotknięciu ikony oznaczającej wideo na żywo - znajdziecie je w polu aktualizacji statusu (wcześniej będziecie mogli wybrać grono odbiorców i dodać krótki opis). W trakcie transmisji zostanie wyświetlona liczba widzów, informacja o oglądających wideo, a także pojawiające się w czasie rzeczywistym komentarze. Transmisja po zakończeniu nie zginie, zostanie zachowana na Waszej osi czasu przybierając formę normalnego pliku wideo.

Transmisje pojawią się w strumieniu aktywności znajomych tak samo jak filmy, zdjęcia czy zwykłe statusy. Będziemy natomiast mogli zasubskrybować nadawcę, by w przyszłości otrzymywać informacje o jego kolejnych transmisjach.

To co? Czekamy aż funkcja pojawi się w Polsce i nadajemy?

grafika

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook