Mobile

Wielka aktualizacja czyni Snapseed najlepszym mobilnym edytorem do dopieszczania zdjęć

Tomasz Popielarczyk
Wielka aktualizacja czyni Snapseed najlepszym mobilnym edytorem do dopieszczania zdjęć
0

Snapseed to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji do podrasowywania i dostosowywania zdjęć na Androidzie i iOS. Aktualizacja 2.0 sprawia, że staje się właściwie bezkonkurencyjny i powinien znaleźć się na urządzeniu każdego amatora mobilnej fotografii. Snapseed został przejęty przez Google'a...

Snapseed to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji do podrasowywania i dostosowywania zdjęć na Androidzie i iOS. Aktualizacja 2.0 sprawia, że staje się właściwie bezkonkurencyjny i powinien znaleźć się na urządzeniu każdego amatora mobilnej fotografii.

Snapseed został przejęty przez Google'a dobre dwa lata temu. Od tamtej pory rozwój programu mocno zwolnił. Można było odnieść wrażenie, że kalifornijska firma kupiła go tylko i wyłącznie dla technologii, którą zaimplementowano potem w Google+ Photos. Na szczęście nie. Aktualizacja z numerkiem 2.0 sprawia, że na Androidzie i iOS prawdopodobnie nie znajdziemy drugiego tak fantastycznego (i, co bardzo istotne, darmowego) narzędzia, które przy odrobinie wysiłku pozwala uzyskać niesamowite rezultaty.

Snapseed 2 to szereg dodatkowych narzędzi jak rozmycie soczewkowe, dostosowywanie kontrastu tonalnego, korekcja punktów czy inteligentne transformacje perspektywy. Co jednak najważniejsze, możemy teraz za jego pomocą stosować efekty i ulepszenia do poszczególnych fragmentów zdjęcia, a także korzystać z pędzla. Dzięki temu np. lepiej wyeksponujemy niebo, uwydatnimy taflę wody czy np. poprawimy gładkość twarzy na portrecie. Daje to niemal nieograniczone możliwości.

 

Aktualizacja nie odbiera nic z dotychczasowych funkcji, a więc dalej możemy cofać każdą zmianę i mamy dostęp do pełnej historii wprowadzonych udoskonaleń. Wiele z tych rozwiązań jest raczej typowych dla rozbudowanych desktopowych programów aniżeli prostego mobilnego edytora. W połączeniu z prostotą obsługi sprawia to, że Snapdseed 2 stał się zwyczajnie najlepszy w swojej kategorii. Szczególnie teraz, gdy całkowicie przebudowano interfejs, a także dodano polską wersję językową.

Jeżeli szukacie narzędzia do dopieszczania Waszych mobilnych fotografii, prawdopodobnie niczego lepszego za darmo nie znajdziecie. Oczywiście trudno porównywać Snapseeda z np. Photoshopem dla Androida (tym normalnym, nie Express). Nie zmienia to jednak faktu, że stał się on teraz właściwie bezkonkurencyjny.

Wersja 2.0 jest wdrażana stopniowo i powoli pojawia się u kolejnych użytkowników. Jeżeli nie chcecie czekać, plik APK znajdziecie na APKMirror.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAplikacjeAndroidSnapseed