Gry

Wiedźmin Geralt w nowej grze. Premiera jeszcze w tym roku

Paweł Winiarski
Wiedźmin Geralt w nowej grze. Premiera jeszcze w tym roku
14

Myśleliście, że Geralt już pożegnał się ze światem elektronicznej rozrywki? To źle myśleliście, nasz polski Wiedźmin pojawi się nowej grze, zaskoczy Was natomiast w jakiej.

Nie ukrywam, że jestem fanem serii SoulCalibur i czekam na jej szóstą dużą odsłonę. A dlaczego wspominam o bijatyce, w której pierwsze skrzypce gra broń biała?

Geralt szkolił się w elitarnej wiedźmińskiej szkole cechu wilka i uznawany jest za jednego z najskuteczniejszych pogromców potworów. Dysponuje nadludzkim refleksem i siłą, a także doskonałymi umiejętnościami walki na miecze. Gracze, którzy zechcą walczyć jako Geralt, skorzystają z charakterystycznego stylu walki wiedźmina - połączenia fechtunku, eliksirów wzmacniających umiejętności i magii bojowej. Doug Cockle - aktor podkładający głos w angielskiej wersji językowej gry Wiedźmin - powróci w SOULCALIBUR VI i ponownie wcieli się w Geralta z Rivii. Gracze będą też mogli walczyć w Kaer Morhen, warowni mieszczącej szkołę cechu wilka. Walkom towarzyszyć będzie kultowa kompozycja „Hunt or be Hunted” ze ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

- czytam w informacji polskiego wydawcy SoulCalibur VI, firmy Cenega.

Geralt z Rivii jako grywalna postać w SoulCalibur VI

Tego właśnie spodziewaliście się po zajawkach czegoś nowego związanego z Geraltem? Z jednej strony naiwnym byłoby myśleć, że ekipa CD Projekt RED ma jakiekolwiek moce przerobowe nawet na nową grę z Wiedźminem, z drugiej sam jestem trochę zaskoczony. Początkowo myślałem, że to tylko niepotwierdzone plotki - ale...potem przypomniało mi się, że przecież wydawca SC to również wydawca Wiedźmina 3 na Europę Zachodnią, ma to więc sens. No i sam Geralt włada bronią białą, wiec teoretycznie pasuje. W serii pojawili się przecież już tacy bohaterowie jak Kratos, Vader, Yoda, Link czy Ezio z serii Assassin's Creed - więc to też nic nowego. Ba, część z nich była też na okładkach, więc tu też nie ma rewelacji.

Natomiast pojawia się pytanie czy Geralt jak i sama marka Wiedźmin powinna być rozmieniana na drobne? Moim zdaniem nie, ale chętnie pogram Wiedźminem. Bo czemu nie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu