Polska

To będzie potężna premiera. Już wiemy kiedy zobaczymy Frostpunk!

Jakub Szczęsny
To będzie potężna premiera. Już wiemy kiedy zobaczymy Frostpunk!
5

Frostpunk to nadchodzące dzieło polskiego studia 11 Bit, które współpracuje z Cenegą, która będzie odpowiadała za kwestie wydawnicze. Dzisiaj poznaliśmy datę premiery jednej z bardziej wyczekiwanych gier - już 24 kwietnia będzie można zagłębić się w odmęty świata skutego lodem, gdzie zimno jest właściwie najmniejszym problemem...

Premierowy nakład Frostpunk ukaże się w limitowanym wydaniu "Edycja wiktoriańska", co nawiązuje do pewnych aspektów fabularnych gry. W przypadku tego tytułu mamy do czynienia z tzw. "society survival", gdzie oprócz tego, że zadaniem gracza jest po prostu przeżyć, można również delektować się symulacją społeczeństwa działającego w podobny sposób jak w rzeczywistości. We Frostpunk trzeba będzie podejmować często sprzecznie moralne decyzje, które natomiast dobrze wpłyną na kondycję społeczeństwa. Oprócz tego, konieczne jest eksplorowanie świata zewnętrznego, który kryje w sobie sporo tajemnic oraz szanse na utrzymanie mieszkańców miasta w ryzach.

O dacie wydania Frostpunk więcej mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit Studios:

Chcieliśmy zakończyć pracę przed końcem pierwszego kwartału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno, minimalne przesunięcie. Powód jest prosty - potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ostateczne szlify i stworzenie gry, która jak wierzę, jest najlepszy tytułem w historii 11 bit studios. Naszym priorytetem zawsze była jakość, dlatego wyeliminowanie błędów i zbalansowanie rozgrywki jest kluczowe aby dostarczyć graczom jedyne w swoim rodzaju przeżycie. This War of Mine było unikatową grą o trudnych wyborach moralnych, a Frostpunk jest produkcją, która wznosi je na kolejny poziom. Zajęło nam to chwilę, ale dzisiaj jestem w 100% przekonany, że było warto!

Oto co znajdziecie w edycji limitowanej Frostpunk:

Za 109,99 PLN (cena sugerowana) otrzymacie stylowe pudełko z klapką z grafikami z gry. W środku natomiast opakowanie z płytą DVD z paczką instalacyjną oraz kartę z kodem aktywacyjnym w platformie Steam. Ponadto, szczęśliwcy, którym uda się dorwać Edycję Wiktoriańską będą mogli przejrzeć 56-cio stonnicowego artbooka w twardej oprawie, gdzie znajdą sporo grafik koncepcyjnych oraz rysunków ze świata gry.

Sprawdźcie również najnowszy trailer Frostpunk "Serenity"! Jest naprawdę dobry!

https://www.youtube.com/watch?v=d30H8h4dbKQ&feature=youtu.be

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu