Moje przemyślenia

Wiadomo już, które polskie starupy pokażą się na Techcrunch Disrupt

GM
Grzegorz Marczak
31

Techcrunch Disrupt to jednak z ciekawszych konferencji branżowych, przyciągająca największe internetowe tuzy. Podczas każdej z tego typu imprez odbywa się konkurs dla startupów w którym w tym roku wystąpią również nasi reprezentanci. Dobre zaprezentowanie się podczas takiego wydarzenia może być prze...

Techcrunch Disrupt to jednak z ciekawszych konferencji branżowych, przyciągająca największe internetowe tuzy. Podczas każdej z tego typu imprez odbywa się konkurs dla startupów w którym w tym roku wystąpią również nasi reprezentanci. Dobre zaprezentowanie się podczas takiego wydarzenia może być przełomem w rozwoju tych projektów. Już nie raz zresztą byliśmy świadkami jak po takich imprezach zwycięzcy i ci którzy potrafili się dobrze zaprezentować zdobywali inwestorów i odpowiedni rozgłos pomagający w dalszym rozwoju.

W dniach 12-14 września czyli już całkiem niedługo w w Startups Alley pokażą się (najlepsi będą również na głównej scenie):

Booklikes.com - to serwis rekomendujący książki. Siłą i pewnego rodzaju przewagą nad konkurencją ma być w tym serwisie algorytm, który będzie podobno jeszcze bardziej precyzyjny niż w serwisach konkurencji (ma brać pod uwagę więcej parametrów przy rekomendacjach książek).

FusionSheep które pracuje teraz nad dwoma produktami czyli LaterTV - aplikacją będąca pluginem do przegląrek (najpierw Chrome w następnej kolejności przygotujemy wersję na Firefox'a) rozwiązanie które pozwoli wysłać media (zdjęcia/video) z wybranych serwisów internetowych na SmartTV, wraz z opcją dodania ich do listy obejrzyj później. PocketTV - aplikacja dla smartfonów oraz tabletów która pozwoli wysłać zdjęcia, video muzykę znajdujące się na urządzeniu na SmartTV.

SaveUP SaveUp to mobilna aplikacja umożliwiająca błyskawiczne fotozakupy za pomocą telefonu. Wykonujesz zdjęcie produktu (obecnie książki), który chcesz nabyć, a aplikacja rozpoznaje go i zwraca dostępne w sieci oferty wskazanego towaru. Propozycje są przedstawiane w porządku od najtańszej do najdroższej, co umożliwia użytkownikowi łatwy wybór najkorzystniejszej spośród dostępnych ofert. Produkty przy których znajduję się ikona koszyka można nabyć bezpośrednio z telefonu, bez opuszczania aplikacji.

legimi.com Legimi to platforma dostarczania treści na e-czytniki (aplikacje mobilne) oraz księgarnia internetowa z publikacjami elektronicznymi (książki, czasopisma, blogi) na iPhona, iPada, Androida oraz komputer.

Na pewno obejrzę prezentacje polskich startupów i już teraz trzymam kciuki. Moimi cichymi faworytami są Booklikes i FusionSheep. Swoją drogą ta edycja Disrupt może być bardzo ciekawa ze względu na wojnę jaka toczy się pomiędzy zwolnionym (?) z TC Arringtonem a AOL.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TechCrunch Disrupt