Komunikatory

Czy tego chcemy czy nie, reklamy w WhatsApp będą. Kiedy?

PW
Paweł Winiarski
27

Jestem chyba jedną z najbardziej naiwnych osób licząc na to, że Facebook nie wprowadzi reklam do komunikatora WhatsApp. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują jednak, że to płonne nadzieje.

Facebook już od jakiegoś czasu planuje dodanie wspólnego mianownika do wszystkich swoich komunikatorów. I to niestety oznaca też najgorsze, czyli wepchnięcie do nich reklam. Temat na jakiś czas został przesunięty na dalszy tor, ale pojawiły sie przecieki dotyczące sposobu, w jaki Facebook miałby wprowadzić reklamy do WhatsAppa i niestety wygląda to dość realnie.

Jak doskonale wiecie, swoje numery telefonów podajemy zarówno na Facebooku, jak i WhatsAppie. Przy zielonym komunikatorze jest to konieczne, bo cały program na nim bazuje. W przypadku Facebooka prędzej czy później i tak to zrobicie, choćby dla dwuetapowej weryfikacji. Serwis miałby dopasowywać numery telefonów z jednej i drugiej usługi, a potem na bazie profilu na Facebooku dobierać odpowiednie dla nas reklamy. A jak sami wiecie, czasami potrafi robić to wręcz bezbłędnie, podsłuchując nas na każdym możliwym etapie - zdarzyło mi się jakiś czas temu zobaczyć ofertę Allegro ze starym telefonem Nokii, ponieważ zrobiłem mu zdjęcie podczas prasowej prezentacji na jednej z konferencji, gdzie ktoś pokazywał go jako przykład starych komórek. W sieci oczywiście już pojawiły się obawy i część użytkowników WhatsAppa mówi wprost, że jeśli faktycznie zostanie wprowadzony taki mechanizm, to skasują konto na Facebooku.

Przeczytaj też: Jeśli nie Messenger, to co? Najlepsze komunikatory internetowe

Na pocieszenie pozostaje jedynie długi proces wrzucania komunikatorów do jednego worka i tworzenia sprawnie działającej, wspólnej infrastruktury. Warto więc trzymać kciuki, by pomysł spotkał na swojej drodze jak najwięcej przeszkód, które odłożą w czasie wprowadzenie reklam do WhatsAppa.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: