Komunikatory

WhatsApp szykuje zmiany w rozmowach wideo. Tym razem nowości, które użytkownicy polubią [aktualizacja]

Kamil Świtalski
7

Do WhatsApp zmierzają nowości związane z limitem w wideorozmowach. Wkrótce komunikator obsłuży więcej niż cztery osoby!

Ostatnio wszystkie zmiany i nowości wokół WhatsAppa kręcą się przy... limitach. Nie dalej niż dwa tygodnie temu pisałem o nowych limitach przekazywania wiadomości, które pojawią się w platformie w ramach walki z szerzeniem dezinformacji. Tym razem jednak limity nie zostaną nałożone, a podniesione. Te dotyczące wideorozmów, które — biorąc pod uwagę standardy konkurencji — wypadają dość blado.

WhatsApp pozwoli na więcej osób w wideorozmowach — zmiany mają dotrzeć do platformy już niebawem

WhatsApp jest jednym z tych komunikatorów, po które ludzie sięgają wyjątkowo chętnie. Jego aplikacje przygotowane są naprawdę sprawnie, a przez inny branding (i, często, brak świadomości) — wielu wydaje się, że w ten sposób oszukują przeznaczenie i uciekają ze szponów Facebooka. Od Facebooka nie uciekają, ale też trzeba przyznać, że nie jest to Messenger, ani odradzany / zakazywany ze względów na standardy bezpieczeństwa Zoom. A przy tym jest powszechnie używany przez tysiące użytkowników z całego świata, no i darmowy - co też nie pozostaje bez znaczenia. I choć czaty tekstowe raczej nie pozostawiają tam wiele do życzenia, o tyle wideorozmowy to już zupełnie inna bajka. Tym bardziej, że do tej pory mogło wziąć w nich udział do czterech użytkowników jednocześnie. Niby sporo — bo już tylu wystarczy, by podczas takiej rozmowy wytworzył się niemały chaos. Ale dla wielu jednak było to niewystarczająco i zmuszało ich, by sięgnęli po produkty konkurencji. A skoro twórcy WhatsAppa mają możliwość nie puszczać ich nigdzie indziej to... właściwie dlaczego mieliby to robić?

Informacje na temat podniesienia limitów wideorozmów pochodzą z niezastąpionego bloga WaBetaInfo, który na bieżąco śledzi zmiany w aplikacjach WhatsApp, rozkładając je na czynniki pierwsze. W kodzie najnowszej bety odnaleźli już komunikaty, które przygotowują aplikację na wdrożenie nowej funkcji. Pytaniem jednak wciąż pozostaje ile osób może korzystać z wideokonferencji WhatsApp w nowym wydaniu?

Odpowiedź na to pytanie dotrze dopiero, kiedy funkcja zostanie aktywowana — póki co twórcy aplikacji oficjalnie nie zabrali głosu w temacie, a w aplikacji widnieją tylko zapiski takie jak:

SEVERAL PEOPLE ARE USING AN OLD VERSION OF WHATSAPP.
TO START CALLS WITH %D PEOPLE, ALL PARTICIPANTS NEED THE LATEST VERSION OF WHATSAPP.
TO START CALLS WITH %D PERSON, ALL PARTICIPANTS NEED THE LATEST VERSION OF WHATSAPP.
%1$S IS USING AN OLD VERSION OF WHATSAPP.
TO START CALLS WITH %2$D PEOPLE, ALL PARTICIPANTS NEED THE LATEST VERSION OF WHATSAPP.
TO START CALLS WITH %2$D PERSON, ALL PARTICIPANTS NEED THE LATEST VERSION OF WHATSAPP.
ALL PARTICIPANTS NEED THE LATEST VERSION OF WHATSAPP FOR CALLS WITH %D PEOPLE.

...i nie zdradzają tej informacji. Ale już teraz wiemy, że by z skorzystać z wideorozmów na WhatsApp w większej grupie — wszyscy będą musieli zaktualizować aplikację do najświeższej wersji.

Aktualizacja: 21 kwietnia 2020

W najświeższej wersji beta WhatsApp (2.20.50.25 w Test Flight na iOS oraz 2.20.133  na Androidzie) testowane są już wideorozmowy w większym gronie: wiadomo już, że skorzystać z nich może do ośmiu osób jednocześnie. Data wdrożenia funkcji dla wszystkich nie jest jeszcze znana.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: