Komunikatory

WhatsApp nie próżnuje - trwają zaawansowane prace nad nową funkcją... ale czy naprawdę potrzebną?

Kamil Świtalski
WhatsApp nie próżnuje - trwają zaawansowane prace nad nową funkcją... ale czy naprawdę potrzebną?
6

WhatsApp, mimo zawirowań sprzed kilku tygodni związanych z nowym regulaminem i masowym kasowaniem kont przez użytkowników, nie zaprzestaje prac nad dalszym rozwojem. Komunikator regularnie otrzymuje nowe funkcje, a jedną z nadchodzących będzie... możliwość szybszego odtwarzania wiadomości głosowych.

Wybór szybkości odtwarzania wiadomości głosowych w WhatsApp. Twórcy komunikatora już pracują nad nową funkcją

Sam z wysyłania wiadomości głosowych w komunikatorach nie korzystam w ogóle. Przeglądając rozmowy na Telegramie (który jest moim głównym komunikatorem od wielu lat) — zarówno w grupowych jak i prywatnych konwersacjach takich wiadomości — doliczyłem się... dosłownie jednej takiej wiadomości, którą autor nagrał prowadząc samochód. Ale wiem, że taka forma wymiany wiadomości jest całkiem popularna, a nie wszystkie trwają kilka czy kilkanaście sekund. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, twórcy wkrótce wprowadzą opcję przyspieszenia odsłuchiwania wiadomości. Niczym w aplikacjach podcastowych do wyboru będziemy mieć opcję x1.0, x1.5 oraz x2.0. Jak to wygląda w testowej wersji na Androida można podejrzeć na poniższych zrzutach:

Zobacz też: Stracisz dostęp do WhatsAppa, jeśli nie zaakceptujesz nowego regulaminu

Jestem pewien że ta funkcja znajdzie swoich amatorów, ale...

Jest jednak pewien aspekt który znacząco odróżnia nagrywane w biegu wiadomości znajomych od podcastów — ich jakość. Lwia część audycji nagrywana jest w odpowiednich warunkach, z wykorzystaniem zewnętrznych mikrofonów, dlatego ich odsłuchiwanie w przyspieszonym tempie może okazać się zadaniem znacznie łatwiejszym, niż pełne szumów, trzasków głosy znajomych nagrywane w ruchu. Z nimi problematyczne może być odsłuchiwanie w oryginalnej szybkości, a co dopiero gdy wszystko nabiera tempa. Ale tak naprawdę jak wszystko to sprawdzi się w praktyce — czas pokaże. Na tę chwilę wszyscy zainteresowani muszą jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości — prawdopodobnie od premiery nowych opcji dzieli nas jeszcze co najmniej kilka, a może nawet kilkanaście, tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu