Komunikatory

Zoom Escaper pozwoli ci wymigać się z nudnej wideokonferencji

Kamil Świtalski
Zoom Escaper pozwoli ci wymigać się z nudnej wideokonferencji
3

Macie dość przedłużających się w nieskończoność rozmów na Zoom? To narzędzie pozwoli wam się z nich łatwo wymigać!

Przedłużające się w nieskończoność konferencje na Zoom stały się już obiektem żartów i drwin, ale ich użytkownikom niekoniecznie jest do śmiechu. Nie da się ukryć, że coraz częściej widać nadużycia w tym temacie, a rozmowy potrafią trwać bez końca. Meme'y i koszulki z hasłem o przetrwaniu kolejnej rozmowy na zoomie która spokojnie mogła być e-mailem nie wzięły się znikąd. Wielu użytkowników ma serdecznie dość, a jako że potrzeba matką wynalazku to... powstał Zoom Escaper. Proste narzędzie, które da nam wyśmienitą wymówkę do tego, by wymigać się od dalszej rozmowy i ze spokojem zakończyć połączenie, przy okazji nie wychodząc na buca który ma dość przedłużających się w nieskończoność wirtualnych spotkań ;-).

Zoom Escaper - proste narzędzie, które pozwoli "urwać się" ze spotkań na Zoomie

Koncepcja stojąca za narzędziem Zoom Escaper jest banalnie prosta i... opiera się o dźwięki, które uniemożliwiają dalsze wzięcie udziału w spotkaniu. Jeżeli zatem wizja samosabotażu takich wydarzeń przemawia Wam do wyobraźni, a potrzebujecie czasem wcześniej zakończyć spotkania - myślę, że może wam się przydać. Jak to działa w praktyce? Po odwiedzeniu strony Zoom Escaper należy pobrać i zainstalować oprogramowanie VB-Cable. Następnie w ustawieniach komunikatora jako narzędzie rozmowy wybrać nowozainstalowany VB-Cable i skorzystać z jednego ze scenariuszy, które przygotowano dla użytkowników. Jest ich kilka, ale wszystkie skutecznie uniemożliwiają kontynuowanie wygodnej rozmowy — od uciążliwego echa, przez przerywane połączenie fatalnej jakości, przeszkadzające dziecko, płacz, na wietrze, szczekaniu psach, robotach remontowych i... wizycie w toalecie kończąc. Wszystkie możemy je ze sobą łączyć - tak na wypadek, gdyby jedna wymówka nie wystarczała. Na stronie możemy dowolnie dostosowywać głośność tych zakłóceń, ale warto mieć na uwadze, że podczas prowadzenia rozmowy sami nie usłyszymy efektów, które dokładamy z naszej strony za pośrednictwem narzędzia.

Trochę śmieszne, trochę straszne — że takie narzędzia w ogóle muszą powstawać. W jednej ze scen serialu "Przyjaciele" bohaterka po prostu udawała że wjeżdża do tunelu i brutalnie się rozłączała — teraz by to nie przeszło. Bo przecież nawet jeżeli zabraknie "domowego" internetu, to po chwili można wrócić do rozmowy tworząc hot-spot z telefonu. Dla wielu spotkania na Zoomie (i innych komunikatorach) stały się dość uciążliwe, bo przeciągają się znacznie dłużej, niż powinny — odciągając tym samym od obowiązków i... nierzadko zmuszając do dłuższego przesiadywania przed ekranem komputera. Dlatego jeżeli szukacie dobrych wymówek które pozwolą zerwać się z "kola", oto gotowa recepta. Nic tak przecież nie irytuje jak problemy z jakością połączenia, a gdy dodamy do tego jeszcze prace remontowe... przepustka do wolności gotowa ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu