Komunikatory

Nowe funkcje WhatsApp: drobnostki, które mogą was ucieszyć!

Kamil Świtalski
Nowe funkcje WhatsApp: drobnostki, które mogą was ucieszyć!
8

WhatsApp nie zwalnia tempa. Komunikator przedstawia kolejny zestaw nowości!

WhatsApp w ostatnich tygodnaich jest nie do zatrzymania. Właściwie każdego tygodnia serwuje jakieś nowości — nierzadko nawet więcej niż jedną! Nie dalej niż wczoraj informowaliśmy o opcji łatwej migracji danych między iPhone'ami, a dziś mam przyjemność poinformować o kolejnym zestawie usprawnień.

Źródło: Depositphotos

WhatsApp: zestaw nowości trafia do komunikatora!

O ile opcja wygodnego logowania na dwóch urządzeniach od dawna jest przełomem na który wszyscy czekaliśmy od lat, o tyle dzisiaj można mówić raczej o kosmetyce. Ale takiej, która bez wątpienia znajdzie swoich amatorów, spędzających nieco więcej czasu z komunikatorem.

Ankiety w WhatsApp nie są może największym hitem, ale nie brakuje ich fanów. Dodano je kilkanaście miesięcy temu — ale były dość... ograniczone i nieprzemyślane. Oferowały one m.in. wyłącznie funkcję wielokrotnego wyboru, zabrakło tam zaś tej najbardziej podstawowej. Udzielenia wyłącznie jednej odpowiedzi. I oto jedna ze zmian, którą oficjalnie wprowadzają twórcy komunikatora. Przy tworzeniu nowej ankiety czekać będzie na nas specjalny przełącznik, który pozwoli nam aktywować opcję wielu odpowiedzi. W przeciwnym razie — będzie wyłącznie jedna.

  • Tworzenie ankiet z opcją oddania jednego głosu: Z myślą o sytuacji, gdy potrzebujesz definitywnej odpowiedzi, wprowadzamy opcję dla twórców ankiet, aby uczestnik ankiety mógł zagłosować tylko raz. W tym celu wyłącz opcję „Zezwalaj na wiele odpowiedzi” podczas tworzenia ankiety.

  • Wyszukiwanie ankiet w czatach: Nie zawsze można od razu udzielić odpowiedzi w ankiecie, a późniejsze odnalezienie jej w czacie może być kłopotliwe. Teraz możesz filtrować wiadomości według ankiet, podobnie jak w przypadku zdjęć, filmów czy linków. Na ekranie „Czaty” naciśnij „Wyszukaj”, a następnie „Ankiety”, aby znaleźć listę wszystkich wyników.

  • Bądź na bieżąco z wynikami ankiety: Teraz będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś zagłosuje w Twojej ankiecie, a także zobaczysz, ile było łącznie osób głosujących, co ułatwia śledzenie odpowiedzi.

Zmieniono także wyszukiwarkę, która obecnie dziala tak samo jak u konkurencji. Przeszukuje ona wszystkie rozmowy. Ponadto dodawanie opisów do wysyłanych multiedów staje się właśnie znacznie łatwiejsze. Dotychczas było kłopotliwe i irytujące. Podobnie jak brak opcji dodania opisu przy wysyłaniu dokumentu — to kolejna z nowości, o którą zadbał WhatsApp.

Podobnie jak w przypadku udostępniania zdjęć lub filmów, przekazywane dokumenty mogą wymagać niewielkich wyjaśnień. Niezależnie od tego, czy wysyłasz artykuł prasowy, czy dokument służbowy, teraz masz możliwość dodania napisów przed jego udostępnieniem.

Drobnostki? Kosmetyka? Możliwe.  Ale jeżeli korzystacie z platformy na co dzień i zależy wam na efektywności, bez wątpienia je docenicie!

Tradycyjnie już wprowadzanie zmian w WhatsApp... trwa. Po prostu. Dla części użytkowników opisywane funkcje są dostępne już dziś. Inni - muszą się jeszcze uzbroić w odrobinę cierpliwości. Twórcy komunikatora twierdzą, że powinny one trafić do wszystkich w ciągu maksymalnie kilku tygodni!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news