Netflix

Rodzina Addamsów okiem Tima Burtona. Zwiastun "Wednesday" już dostępny

Piotr Kurek
Rodzina Addamsów okiem Tima Burtona. Zwiastun "Wednesday" już dostępny
7

Rodzina Addamsów powraca. Tym razem na małe ekrany platformy VOD. Netflix prezentuje pierwszy zwiastun "Wednesday", który stworzył Tim Burton.

Ponad półtora roku temu pisaliśmy, że Netflix przymierza się do stworzenia aktorskiego serialu osadzonego w świecie "Rodziny Addamsów". Stworzenie produkcji platforma powierzyła Timowi Burtonowi. To twórca najbardziej baśniowych horrorów. Ma on w swoim dorobku takie klasyki jak "Edward Nożycoręki", kilka części "Batmana", "Sok z Żuka" czy "Gnijącą Pannę Młodą". Dziś już o produkcji wiemy dużo więcej. Jak podaje Netflix, Tim Burton wyreżyserował kilka odcinków "Wednesday", a nad produkcją pracują także znani ze Smallville Alfred Gough oraz Miles Millar.

Źródło: Netflix

Serial opowiadać będzie losy Wednesday - najstarszej córki Addamsów, która w wyniku "nieszczęśliwego" wypadku w dotychczasowej szkole trafi do Akademii Nevermore - miejsca, do którego trafiają niesforne dzieciaki. Oprócz nowego środowiska, zupełnie nowych kolegów i koleżanek, bohaterka mierzyć się będzie również z tajemniczym morderstwem, które będzie starać się rozwikłać. "Wednesday" ma być serialem detektywistycznym z masą czarnego humoru osadzonego w typowej dla Burtona stylistyce. Nie zabraknie też zjawisk paranormalnych i ekscentrycznych bohaterów.

"Wednesday". Zwiastun serialu Rodzina Addamsów od Tima Burtona

W serialu zobaczymy m.in. Jennę Ortegę, Catherine Zeta-Jones, Luisa Guzmána, Gwendoline Christie i Christinę Ricci. Ortega gra rolę główną i zwiastun daje nadzieję, że Wednesday w jej wykonaniu będzie naprawdę ciekawą i intrygującą postacią, która pozbawiona jest wszelkich hamulców. Jej brata, Pugsleya, gra Isaac Ordonez. W rolę rodziców, czyli Morticię i Gomeza, wcielają się Catherine Zeta-Jones oraz Luis Guzmán. Gwendoline Christie gra dyrektorkę Akademii Nevermore - Larissę Weems. Christina Ricci, która w kinowych odsłonach "Rodziny Addamsów" z lat 90. ubiegłego wieku odgrywała rolę Wednesday, w serialu będzie grała Marilyn Thornhill - opiekunkę jednego z domów w Akademii.

Choć Netflix nie zdradził konkretnej daty premiery 8-odcinkowego pierwszego sezonu, wiemy, że "Wednesday" zadebiutuje na platformie już tej jesieni. Zapowiada się interesująco.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news