Seriale

Tim Burton tworzy dla Netflixa serial w uniwersum Rodziny Addamsów

Kamil Świtalski
3

Rodzina Adamsów i Tim Burton? Brzmi jak połączenie idealne!

Tim Burton to jeden z twórców filmowych którego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Twórca najbardziej baśniowych horrorów ma w swoim dorobku takie klasyki jak Edward Nożycoręki, fenomenalne wcielenia Batmana, Sok z Żuka czy Gnijąca Panna Młoda. W ostatnich latach brakowało projektów od jednego z najbardziej charakterystycznych reżyserów, ale wygląda na to, że wkrótce wszyscy fani jego twórczości będą mieć powody do radości. Tim Burton tworzy serię telewizyjną w uniwersum Rodziny Adamsów!

Przygody Wednesday z Rodziny Adamsów w nowym serialu Netflixa tworzonym przez Tima Burtona

Jak informuje serwis The Verge, nad serią oprócz Tima Burtona pracują także znani ze Smallville Alfred Gough oraz Miles Millar. Serial będzie opowiadał przygody jednej z najbardziej charakternych postaci w całym uniwersum Rodziny Adamsów. Jak się dowiedzieliśmy - pierwszy sezon serialu miałby liczyć osiem odcinków i będzie skupiał się na edukacji Wednesday w "wyjątkowej" Akademi Nevermore. Znając bohaterkę można spokojnie założyć że nie zabraknie śmiertelnie poważnego, czarnego, humoru — ale mam nadzieję, że serial będzie obfitował też w wiele burtonowskiej magii.

Wszystko wskazuje na to, że Rodzina Adamsów w wersji serialowej nie będzie miała nic wspólnego z filmowymi adaptacjami które dotychczas otrzymaliśmy, a jako pierwowzór weźmie satyryczny świat wykreowany w paskach komiksowych. Te, przypominam, debiutowały w 1938 roku — wiele lat nim komuś w ogóle zamarzyły się kultowe filmy, które dla wielu są pierwszym skojarzeniem z Rodziną Adamsów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu