Sprzęt

WD przejmuje SanDisk za 19 mld dolarów

Tomasz Popielarczyk
5

Specjalizujący się w produkcji dysków twardych koncern Wester Digital wszedł w posiadanie firmy SanDisk. Na przejęcie przeznaczono niebagatelną kwotę 19 mld dolarów. SanDisk jest jednym z największych na świecie producentów pamięci. Dla WD przejęcie to oznacza przygotowywanie się na zmiany rynkow...

Specjalizujący się w produkcji dysków twardych koncern Wester Digital wszedł w posiadanie firmy SanDisk. Na przejęcie przeznaczono niebagatelną kwotę 19 mld dolarów.

SanDisk jest jednym z największych na świecie producentów pamięci. Dla WD przejęcie to oznacza przygotowywanie się na zmiany rynkowe w przyszłości, a więc powolne odchodzenie od dysków HDD na rzecz szybszych, energooszczędnych i bardziej żywotnych SSD. Transakcja ta może być również ważna ze względu na coraz szerszą działalności WD. Koncern bowiem od pewnego czasu mocno inwestuje w produkcję NAS-ów, dysków sieciowych i routerów.

CEO SanDiska Sanjay Mehrotra dołączy do zarządu WD po sfinalizowaniu transakcji. Pozycja Steve'a Milligan jako szefa amerykańskiego koncernu pozostaje, rzecz jasna, niezagrożona.

Informacja o przejęciu podbiła ceny akcji SanDiska. Za pojedynczą sztukę płacono 75,19 dol., co oznacza 4,4-procentowy wzrost. W sumie wartość firmy skoczyła do 15,4 mld dol. Dla porównania akcje WD zanotowały 7-procentowy spadek, dając wartość 17,1 mld dol.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WDWestern Digitaldyski