Seriale

Oto jeszcze gorący zwiastun 3. sezonu Watahy! Wracamy w Bieszczady!

Konrad Kozłowski
Oto jeszcze gorący zwiastun 3. sezonu Watahy! Wracamy w Bieszczady!
0

Wiemy, że 3. sezon Watahy zagości na antenie HBO i w HBO Go już tej jesieni, a niedługo po ogłoszeniu terminu premiery HBO zaprezentowało nam pierwszą zapowiedź wideo nowej serii.

Pozostawienie części wątków bez odpowiedzi w finale 2. sezonu niemal potwierdzało fakt zamówienia 3. serii serialu, choć na to czekaliśmy ładnych kilka miesięcy od emisji. HBO wreszcie przyznało, że ekipa filmowa i obsada, wraz z nowymi członkami, wrócą w Bieszczady, by nakręcić 3. sezon Watahy. Serial HBO rozpoczął się w 2014 roku, gdy pokazano na antenie HBO wszystkie odcinki w cotygodniowych odstępach.

Po tym nastąpiła dłuższa przerwa i dopiero emisja w innych krajach skusiła stację do podjęcia decyzji o stworzeniu kontynuacji. Ta wypadła znakomicie, zdaniem niektórych nawet lepiej niż debiutancki sezon i bywały chwile, że i ja podpisywałem się po tym stanowiskiem. Pomimo bardzo drobnych potknięć, 2. sezon Watahy był niezwykle udany i trzymał w napięciu od początk do końca. Oczywiście liczymy, że podobnie będzie i tym razem.

Co nas czeka w 3. sezonie Watahy?

Oddajmy głos HBO:

Na granicy nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie, Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnym wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova.

Obsada 3. sezonu Watahy - kilka nowych twarzy

Cieszy mnie, że obsada w 3. sezonie serialu poszerzy się i to o tak świetnych aktorów. Do swoich ról wracają oczywiście Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąd, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz i Jarosław Boberek, jak również Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Od pewnego czasu wiemy, że w obsadzie znajdą się takżę Borys Szyc oraz rosyjska aktorka Evgenia Akhremenko.

Pierwsze zdjęcia z 3. sezonu Watahy – są niespodzianki!

Scenarzystami 3. sezonu Watahy są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch, która też pełni rolę producentki wykonawczej.

Zwiastun teaser 3. sezonu Watahy

W opublikowanym materiale widzimy maszerująćego Wiktora Rebrowa, który napotyka na swojej drodze nowe i wcześniej widziane postacie. Obydwa sezony Watahy są już dostępne na HBO Go, premiera 3. sezonu jesienią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu