Android

Warto było czekać – dziś Fallout Shelter trafi(ł) na Androida

Jakub Szczęsny
Warto było czekać – dziś Fallout Shelter trafi(ł) na Androida
25

Tytuł jeszcze nie jest dostępny w repozytorium mobilnego systemu operacyjnego od Google, jednak nic nie wskazuje na to, by Bethesda opóźniła termin premiery o kolejne dni. Tytuł trafił najpierw na platformę iOS, gdzie pobrało go mnóstwo osób. Oczekiwanie na właściwą grę z legendarnej serii przydało...

Tytuł jeszcze nie jest dostępny w repozytorium mobilnego systemu operacyjnego od Google, jednak nic nie wskazuje na to, by Bethesda opóźniła termin premiery o kolejne dni. Tytuł trafił najpierw na platformę iOS, gdzie pobrało go mnóstwo osób. Oczekiwanie na właściwą grę z legendarnej serii przydało jedynie Fallout Shelter popularności - a ponadto jest to jedna z niewielu gier freemium, która nie zmusza do ciągłego wydawania pieniędzy na gadżety usprawniające rozgrywkę.

Fallout Shelter to gra ekonomiczna osadzona w realiach dobrze znanych graczom serii Fallout. Wcielamy się w zarządcę krypty, gdzie naszym zadaniem jest nie tylko utrzymanie wskaźników zasobów w ryzach, ale także rozwój bunkra, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, pozyskiwanie potrzebnych do przetrwania broni oraz ubrań. Warto również zwracać uwagę na zwiększanie liczebności naszej podziemnej kolonii - im więcej mamy rąk do pracy, tym większą kryptę uda nam się zbudować. Jednak przy większej liczbie zamieszkałych w bunkrze osób wzrasta mocno poziom trudności - niełatwym zadaniem jest wtedy mądre rozplanowanie pracy każdej osoby, a przy okazji napadający na kryptę bandyci oraz co jakiś czas nawiedzające ją radrakany są jeszcze bardziej uparci.

Model freemium występujący w grze nie jest w Fallout Shelter zbyt nachalny. Pudełka śniadaniowe, w których możemy znaleźć między innymi rzadkie bronie, ubrania, a nawet mieszkańców można uzyskać wykonując "mini-misje". Możliwe jest również zakupienie ich za prawdziwą walutę poza grą. Najlepszym dowodem na to, że gra jest świetnie wyważona pod tym względem jest fakt, że po trzech dniach udało mi się stworzyć kryptę z 50 mieszkańcami bez kupowania ani jednego pudełka. Wszystkie, jakie udało mi się zdobyć pochodziły z wykonywanych przeze mnie misji.

Fallout Shelter wsysa jak odkurzacz i to jest jedna z niewątpliwych zalet tej gry - ponadto charakteryzuje się ona naprawdę przystępną oprawą audiowizualną. Twórcy zadbali również o humor w tytule - mieszkańcy czasami bezbłędnie określają swoje aktualne położenie i robią to w taki sposób, że pozostaje jedynie boki zrywać.

Nie wiadomo nic na temat dostępności tytułu dla platformy Windows/Windows Phone/Windows 10 Mobile. Prawdopodobnie Bethesda nawet nie rozpocznie prac nad przeniesieniem gry do mobilnej alternatywy Microsoftu. Użytkownicy m. in. telefonów Lumia będą zatem mocno zawiedzeni (zresztą już są).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Falloutfallout 4