Android

Rusza masowa aktualizacja OTA Nexusów łatająca lukę Stagefright [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Rusza masowa aktualizacja OTA Nexusów łatająca lukę Stagefright [prasówka]
17

Jak obiecali, tak też robią i łatają Nexusy. Google wypuszcza aktualizację OTA, która ma wyeliminować lukę Stagefright wykrytą kilka tygodni temu w bibliotekach odpowiedzialnych za obsługę wiadomości MMS. W ciągu najbliższych godzin nową wersję powinni otrzymać wszyscy posiadacze tych urządzeń. OTA...

Jak obiecali, tak też robią i łatają Nexusy. Google wypuszcza aktualizację OTA, która ma wyeliminować lukę Stagefright wykrytą kilka tygodni temu w bibliotekach odpowiedzialnych za obsługę wiadomości MMS. W ciągu najbliższych godzin nową wersję powinni otrzymać wszyscy posiadacze tych urządzeń.

OTA dla Nexusów

Niewykluczone, że niektórzy z Was otrzymali nową wersję systemu już kilka dni temu, tuż po ogłoszeniu comiesięcznych aktualizacji przez Google. Notowano takie przypadki. Teraz ma ona trafić do szerszego grona odbiorców. Na serwerach Google'a są już dostępne pliki aktualizacji dla wszystkich nowych Nexusów: 4, 5, 6, 7, 9 oraz 10. W ciągu najbliższych godzin wszystkie urządzenia powinny zostać zaktualizowane. Nie łudźcie się jednak, że cokolwiek to zmieni w systemie poza wyeliminowaniem groźnej luki. Aktualizacja nie wprowadza innych zmian ani poprawek.

Program afiliacyjny w Google Play

Zostajemy w temacie Google'a (lub Alphabet - jak kto teraz woli...). Firma planuje uruchomienie programu afiliacyjnego dla swojego sklepu Play. Na czym miałoby to polegać? Plan zakłada stworzenie mechanizmu podobnego do programu afiliacyjnego działającego przy iTunes i rozwijanego przez Apple'a. Wydawcy, blogerzy, a nawet twórcy aplikacji mobilnych mieliby możliwość umieszczania linków, które prowadziłyby do określony treści w sklepie. W zamian za wygenerowaną w ten sposób sprzedaż, otrzymywaliby pewien procent przychodów. Część źródeł sugeruje, że plan obejmie jedynie filmy i muzykę, a inne wskazują na całą zawartość sklepu. Oficjalnego stanowiska firmy oczywiście jeszcze nie znamy.

Blizzard szykuje dodatek do Diablo?

Blizzard szykuje coś dużego w związku z marką Diablo. Na czwartą część serii jednak raczej nie ma co liczyć. Prawdopodobnie fani otrzymają nowy dodatek. Firma ogłosiła bowiem nabór na nowego pracownika na stanowisko art director. Ma on cechować się 10-letnim doświadczeniem oraz orientować się w realiach uniwersum, w którym osadzona jest seria. Diablo III zostało wydane już ładny kawałek czasu temu. W marcu 2014 pojawił się pierwszy dodatek do gry. Od tamtego czasu Blizzard stale udoskonala i aktualizuje swój produkt. Wydawać by się mogło, że nie ma lepszego momentu na zapowiedź drugiego rozszerzenia.

Valve szykuje handhelda Smach Zero

Projekt znany pod nazwą SteamBoy zmienia swoją nazwę na Smach Zero. Valve na targach Gamescom ujawniło specyfikację swojego nowego handhelda. Konsolka ma posiadać 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p. Wewnątrz zastosowanie znajdzie natomiast czterordzeniowy procesor (szczegółów nie znamy) z 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Nie zabraknie podstawowych modułów łączności jak WiFi czy Bluetooth (opcjonalnie dostępna będzie również wersja z LTE). Smach Zero ma w dniu premiery obsługiwać ok. tysiąca gier ze Steama. Premierę zaplanowano jednak dopiero na koniec przyszłego roku. Cena? Ok. 300 dol.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu