VOD

Warszawianka, pierwszy, polski serial oryginalny na SkyShowtime w czerwcu

Kamil Pieczonka
Warszawianka, pierwszy, polski serial oryginalny na SkyShowtime w czerwcu
0

SkyShowtime ogłosiło, że pierwszy polski serial oryginalny - Warszawianka zadebiutuje w serwisie już w czerwcu. Produkcja liczy jedenaście 40-minutowych odcinków, a powstaje już od 2020 roku, bo początkowo miała zostać zrealizowana przez HBO.

Warszawianka w czerwcu na SkyShowtime

Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia. Scenariusz stworzył znany pisarz - Jakub Żulczyk, który całkiem aktywnie działa na polu filmowym mając swój udział przy takich produkcjach jak Belfer czy Ślepnąć od świateł. Bohaterem Warszawianki jest Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Jako serwis streamingowy stworzony specjalnie dla Europy, SkyShowtime oddany jest prawdziwemu i angażującemu opowiadaniu historii, które bawią i poruszą publiczność na naszych rynkach. Cieszymy się, że już w czerwcu będziemy mogli zaprezentować widzom Warszawiankę - nasz pierwszy polski serial oryginalny. Warszawianka - fantastycznie napisana przez Jakuba Żulczyka i ze świetnym Borysem Szycem w roli głównej - to wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. To prowokacyjna opowieść dla dorosłych i jesteśmy dumni, że będzie dostępna na wyłączność w naszym serwisie - powiedział Monty Sarhan, CEO SkyShowtime.

Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni. Warszawianka to historia Franka 'Czułego' - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla Warszawianki – powiedział Jakub Żulczyk, autor scenariusza.

Serial Warszawianka wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. Dokładną datę premiery poznamy zapewne za kilka tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news