Gry

Wargaming przekazuje 1 mln dolarów na Czerwony Krzyż, publikuje oświadczenie

Konrad Kozłowski
Wargaming przekazuje 1 mln dolarów na Czerwony Krzyż, publikuje oświadczenie
4

Szef Wargaming naraził się na ostrą krytykę w ostatnim czasie i za swoje poparcie dla Rosji stracił posadę dyrektora kreatywnego. Dziś Wargaming publikuje oświadczenie o sytuacji w firmie i informuje o datku na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża.

Wargaming wspiera kijowskich pracowników

Białoruska firma posiada swój kijowski oddział, dlatego od dłuższego czasu pojawiało się mnóstwo pytań na temat sytuacji tamtejszych pracowników. W oświadczeniu firmy można przeczytać o tym, jak organizowana jest pomoc:

W firmie Wargaming zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze. Obecnie wszystkie zasoby firmy są zaangażowane w pomoc naszym 550 kolegom z biura w Kijowie zapewniając alternatywne miejsca zamieszkania, wcześniejsze wypłaty pensji, dodatkowe fundusze i pomoc w relokacji. Pomagamy również rodzinom pracowników w podróży do sąsiednich krajów i organizujemy tam zamieszkanie.

Źródło: worldofplanes.eu

Wargaming Kijów przekazuje 1 milion dolarów na ukraiński Czerwony Krzyż

Dodatkowo, Wargaming Kijów informuje, że przekazał aż 1 mln dolarów na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Środki będą przekazane na szpitale, lekarzy oraz obywateli Ukrainy, którzy byli zmuszeni opuścić swoje domy. Wargaming deklaruje, że będzie pomagać dalej w razie potrzeby. To ważne i znaczące działanie po tym, jak wcześniejsze wypowiedzi Siergieja Burkatowskiego, znanego pod pseudonimem SerB, sprowadziły bardzo złę prasę na markę. Burkatowski, który był kluczowym projektanem gry World of Tanks, już wcześniej wykazywał bliskie powiązania z Rosją, a po swoich ostatnich wypowiedziach stracił posadę.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu