4

War Thunder na Linuksie potwierdzony!

War Thunder – największy konkurent World of Tanks, już niedługo będzie wspierał dystrybucje Linuksa, będąc tym samym najlepszym symulatorem wojennym na tę platformę. War Thunder to tytuł, którego raczej nie muszę wam przedstawiać. Gra będąca największym konkurentem World of Tanks, od jakiegoś czasu jest udostępniana użytkownikom na zasadach otwartej bety, mającej na celu wyeliminować większość […]

War Thunder – największy konkurent World of Tanks, już niedługo będzie wspierał dystrybucje Linuksa, będąc tym samym najlepszym symulatorem wojennym na tę platformę.

War Thunder to tytuł, którego raczej nie muszę wam przedstawiać. Gra będąca największym konkurentem World of Tanks, od jakiegoś czasu jest udostępniana użytkownikom na zasadach otwartej bety, mającej na celu wyeliminować większość błędów przed wydaniem finalnej, stabilnej wersji tytułu.

Rozgrywka, odmiennie do World of Tanks, skupia się głównie na sterowaniu wszelkiej maści samolotami, przy dodatkowej możliwości walki czołgami oraz okrętami bojowymi, które zostaną dodane do gry za bliżej nie sprecyzowany okres czasu.

Gra nie posiada wątku fabularnego, a plansze przedstawione w trybie „bitew historycznych” dają nam możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pilotażu samolotów oraz pojazdów bojowych na planszach wzorowanych największymi bitwami II wojny światowej, takimi jak np. walka na Pacyfiku, czy bitwa o Anglię. Pojazdy, którymi przyjdzie nam sterować są bardzo realistycznie odwzorowanymi samolotami, pojazdami bojowymi (oraz wkrótce okrętami bojowymi), wyglądającymi identycznie jak oryginalne maszyny, przy maksymalnym zachowaniu realistyczności środka kokpitu maszyn bojowych.

Podczas E3 2014, Gaijin Entertainment zapowiedział Linuksową premierę gry, która zostanie wydana jeszcze przed udostępnieniem stabilnej wersji gry. Patrząc na to, że wersja na Linuksa jest już najprawdopodobniej gotowa, naszym sąsiadom ze wschodu pozostało jeszcze bardziej zoptymalizować grę do OpenGL będącego alternatywą DirectX na Linuksie i OS X i być może pomyśleć o wydaniu gry na platformę Steam, co tym samym, pozwoli odpowiednio wypromować War Thunder w serwisie należącym do Valve?

Przyznajcie się, czekaliście na wydanie tej gry na Linuksa tak, jak mój tata?

Źródło informacji: Penguin Gamers;