Polska

W zeszłym roku aż 3 mln zł napiwków zostawili pasażerowie taksówkarzom w Polsce

Grzegorz Ułan
W zeszłym roku aż 3 mln zł napiwków zostawili pasażerowie taksówkarzom w Polsce
8

mytaxi pochwaliło się dziś wynikami za 2018 roku, udostępniając jednocześnie ciekawe statystyki odnośnie do korzystania przez Polaków z taksówek w ramach aplikacji mytaxi.

Jednak na początek kilka ogólnych liczb, w zeszłym roku 100 tys. kierowców mytaxi zrealizowało 40 mln kursów w całej Europie (9 krajów). To był dobry rok dla mytaxi jeśli chodzi o nowe miasta, w których można było zacząć korzystać z mytaxi, na 12 nowych miast, 4 były polskie, co pozwoliło na wzrost liczby kursów w Polsce o 50%.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce:

mytaxi jest obecnie pierwszym wyborem dla pasażerów i licencjonowanych kierowców taxi w siedmiu największych miastach w Polsce. W ubiegłym roku o 160% zwiększyliśmy liczbę kursów realizowanych przez klientów biznesowych. Sukcesem okazało się również wprowadzenie atrakcyjnych cen gwarantowanych na wybranych trasach, dzięki czemu liczba zamówień na nich wzrosła ponad 4-krotnie. To dowód na to, że pasażerowie znając opłatę z góry, chętnie decydują się na kurs taksówką.

W Polsce odnotowano wzrost o 50% liczby kursów w minionym roku i podobny, bo 55% wzrost liczby użytkowników mytaxi w porównaniu z 2017 roku. Ogólnie w 7 aglomeracjach w Polsce kierowcy mtaxi pokonali z pasażerami 22 mln km. Pojedynczym rekordzistą był pasażer, który kursował z mytaxi średnio 3 razy dziennie, co przy średnim czasie przejazdu 25 minut, daje mu 21 dni spędzonych w taksówce w minionym roku.

Najbardziej popularnym dniami okazały się Sylwester i dzień firmowych gwiazdek, kiedy to zamawiano taksówki co 2 sekundy. Co ciekawe, pasażerowie w Polsce zostawili taksówkarzom aż 3 mln zł napiwku, rozumiem, że tu mowa tylko o tych zostawianych i rejestrowanych przez aplikację mytaxi. Robi wrażenie, znaczy, że nadal doceniamy taksówkarzy w Polsce mimo tej złej prasy, jaką sobie sami robią.

A na koniec rzut oka na statystyki spoza Polski:

Źródło: mytaxi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu