Startups

W Warszawie powstaje europejskie centrum współpracy korporacji i startupów - The Heart Warsaw

Grzegorz Ułan
W Warszawie powstaje europejskie centrum współpracy korporacji i startupów - The Heart Warsaw
6

Temat współpracy korporacji ze startupami towarzyszy nam już wielu lat, ale do tej pory były to pojedyncze inicjatywy konkretnych firm, które ogłaszały konkursy dla młodych firm na innowacyjne pomysły, które później można było wdrożyć w danej korporacji.

Na dzisiejszej konferencji ogłoszono powstanie specjalnej przestrzeni, która będzie się mieścić w warszawskim budynku Warsaw Spire. Będzie to miejsce spotkań 20 dużych europejskich korporacji ze startupami czy małymi firmami, które dzięki temu będą miały szansę w pozyskaniu kontraktów z dużymi firmami dla swoich innowacyjnych rozwiązań. Trzeba tu zaznaczyć, że już gotowych rozwiązań, nie samych pomysłów. Więc sama selekcja czy rozmowy z twórcami nie powinny zbytnio przeciągać się w czasie.

W jakich obszarach? Jeszcze w tym roku w The Heart Warsaw uruchomione zostaną 3 programy tematyczne związane z FinTech, sprzedaży wielokanałowej oraz Internetu Rzeczy i Smart City.
Pomysłodawcami i inwestorami są firmy D-RAFT, odpowiedzialna za zarządzanie przestrzenią i realizacją programów. MasterCard, jako pierwsza korporacja, która będzie aktywnie uczestniczyć w pierwszym programie w temacie FinTech oraz Ghelmaco, właściciel biurowca Warsaw Spire, który przeznaczył dla tego projektu całe piętro (1700 m2). Wartość inwestycji The Heart Warsaw na najbliższe trzy lata wyniesie 9 milionów złotych. Otwarcie przestrzeni planowane jest wczesną jesienią. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie The Heart Warsaw.

W moim odczuciu, po tej konferencji będzie to spora szansa dla polskich startupów, na międzynarodową ekspansję. Nie będą musieli już jeździć po całej Europie i prezentować swoje rozwiązania na różnych spotkaniach czy konkursach. W jednym miejscu w Polsce będą mogli się pojawić, spotkać z przedstawicielami dużych firm z całej Europy i po prostu sprzedać swój pomysł czy podpisać kontrakt na jego wdrożenie.

Na koniec przytoczę jeszcze słowa przedstawicieli trzech pomysłodawców tego projektu.

Tomasz Rudolf, prezes D-RAFT:

„The Heart Warsaw” to miejsce unikalne w tej części Europy, wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji startupy. Nasza oferta odpowiada na potrzeby dynamicznie rosnących innowacyjnych firm technologicznych, które widzą w dużych korporacjach swoich klientów i partnerów. My te kontakty umożliwiamy. Zapraszamy do “The Heart Warsaw” scale-up’y, korporacje i inwestorów, zarówno z Polski, jak i z Europy. Współpracujemy z podobnymi platformami, takimi jak angielski Level39 czy izraelski The Floor”

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard:

Jako firma technologiczna, która sama rozwija innowacyjne rozwiązania we współpracy ze startupami, rozumiemy jak wiele korzyści rozwój młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw przynosi dużym korporacjom, jak i całej gospodarce. Polska stawia przed sobą ambitne, długofalowe cele dotyczące podwyższania innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej. Wierzę, że inicjatywy takie jak „The Heart Warsaw” będą wydatnie pomagać osiągać te cele, budując pozycję Polski jako regionalnego lidera w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group:

Jesteśmy twórcą innowacyjnych projektów deweloperskich. Od lat wyznaczamy nowe trendy na polskim rynku nieruchomości i tworzymy nową wartość dla miasta. Teraz idziemy o krok dalej. Dajemy przestrzeń w naszej najnowszej inwestycji do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na międzynarodową skalę. Jesteśmy przekonani, że „The Heart Warsaw” przyczyni się dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości w kraju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu