Startups

Perfect Gym tworzy rozwiązania tech dla branży fitness. Rozwija się międzynarodowo i pozyskał wsparcie

Maciej Sikorski
Perfect Gym tworzy rozwiązania tech dla branży fitness. Rozwija się międzynarodowo i pozyskał wsparcie
6

Co słychać na polskiej scenie startupowej? Grzegorz parę dni temu informował, że dobrze słychać i dzieje się: Brainly pozyskało kilkadziesiąt milionów złotych na rozwój biznesu. Duże wydarzenie, ale trzeba pamiętać, że nie brakuje też tych mniejszych. Przykładem informacje dotyczące Perfect Gym, rozwiązania stworzonego z myślą o siłowniach i klubach fitness. Pojawili się inwestorzy, którzy kładą na stół 4 mln złotych - ekspansja na nowe rynki powinna przyspieszyć.

Perfect Gym oferuje rozwiązania przeznaczone dla biznesu i to konkretnego segmentu:

Perfect Gym to spółka oferująca zaawansowane rozwiązanie technologiczne przeznaczone do zarządzania siłowniami oraz klubami fitness. Oprogramowanie składa się z ponad 20 funkcjonalności pozwalających optymalizować koszty i zwiększać zyski z prowadzonej działalności. Użytkownik systemu otrzymuje m.in. dostęp do zaawansowanych raportów z bieżącymi statystykami klubu, monitoring aktywności klientów, bazy danych CRM, obsługę płatności kart kredytowych, funkcję generowania faktur, a także moduł newslettera/SMS czy możliwość zapisów przez internet oraz kalendarza dla trenerów i SPA.

Aby lepiej zrozumieć te funkcje i prześledzić listę, wystarczy zajrzeć do odpowiedniej zakładki na stornie firmy. Wszystko jest tam wyjaśnione i w miarę przejrzyście przedstawione. Wiadomo już, czym zajmuje się biznes. A jak się rozwija i kto zamierza mu pomóc?

Perfect Gym ma kilkuset klientów

Firma chwali się tym, że w dwa lata pozyskała ponad 250 klientów i nie są to wyłącznie podmioty z rodzimego rynku - pochodzą z kilkunastu państw na trzech kontynentach. To dobra informacja, solidny punkt wyjścia i niezła prognoza na przyszłość - startup pokazał już, że potrafi rozwijać się poza Polską, ma dowód na to, że ekspansja jest możliwa i już przebiega. Przyspieszyć mają ją rodzima firma technologiczna DaftCode oraz fundusz inwestycyjny Innovation Nest - łącznie zainwestowali oni 4 mln złotych.

Przedstawiciel DaftCode przekonuje, że w startupie tkwi duży potencjał i w jego rozwoju widać wymierne korzyści. Jednocześnie zapewnia, że wsparcie firmy nie skończy się na kwestii finansowej: Perfect Gym ma zyskać dzięki współpracy ze spółkami wspomnianej grupy - np. za sprawą autorskich systemów płatności i zabezpieczeń antyfraudowych. Z kolei Marcin Szeląg, jeden z partnerów w Innovation Nest, wspomina o rozwoju branży fitness, która już dzisiaj jest dużym rynkiem, a czeka ją wzrost.

Wraz z eksplozją aplikacji i urządzeń wspierających "bycie fit" obserwujemy również jak liczba członkostw w klubach fitness (siłowniach) stale rośnie. Same siłownie coraz bardziej się profesjonalizują i szukają oprogramowania do zarządzania coraz bardziej złożonymi procesami biznesowymi. Perfect Gym to światowej klasy produkt ERP dla branży fitness.

Przywoływany jest raport Deloitte, z którego wynika, że rynek klubów fitness jest już wart 27 mld euro, a do klubów i siłowni należy już 50 mln osób. Za dekadę powinno to być 80 mln. Na tym mogą skorzystać zarówno firmy tworzące odzież sportową, także smart, jak i startupy czy korporacje dostarczające opaski fitness, smartwatche, aplikacje treningowe itd. Potencjał jest naprawdę duży, niejednokrotnie pisaliśmy o projektach z tego segmentu. Sam wspominałem o rozwoju biznesu, popularności opasek, ale trzeba też dodać, że do tematu nie można pochodzić bezkrytycznie.

Patrzymy głównie na rozwój rynku skierowanego bezpośrednio do klientów, ale należy pamiętać, że to nie wszytko, a Perfect Gym świetnym przykładem - nie pchają się do biznesu z kolejną aplikacją czy opaską, tworzą rozwiązanie dla firm i potrafią je sprzedać. Wsparcie finansowe, które otrzymali może i nie jest oszałamiające, ale to początek współpracy z partnerami, może za kilka kwartałów usłyszymy o kolejnych, większych zastrzykach gotówki. Niech rośnie...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Innovation Nest