Filmy

W nowym filmie o Wiedźminie do głosu dojdzie Hollywood!

Jakub Szczęsny
W nowym filmie o Wiedźminie do głosu dojdzie Hollywood!
15

Przygody Geralta są niesamowicie nośnym tematem. Na fali ostatniego sukcesu gry z serii Wiedźmin, o tym tytule nie przestaje być głośno, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, iż doczekamy się nowego filmu właśnie z Geraltem w roli głównej. Pikanterii dodaje fakt, iż nad filmem będzie pracować...

Przygody Geralta są niesamowicie nośnym tematem. Na fali ostatniego sukcesu gry z serii Wiedźmin, o tym tytule nie przestaje być głośno, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, iż doczekamy się nowego filmu właśnie z Geraltem w roli głównej. Pikanterii dodaje fakt, iż nad filmem będzie pracować renomowana firma produkcyjna Sean Daniel Company prosto z Hollywood.

Od pewnego czasu było wiadomo, że Tomasz Bagiński pracuje nad ekranizacją kultowej polskiej gry. O nim i o Platige Films było głośno jeszcze kilka miesięcy temat, gdzie media technologiczne oraz kulturalne wieściły tytułowi ogromny sukces. Informacja o tym, że Platige Films dorobił się partnera w postaci SDC mocno podkręca temperaturę wokół ekranizacji i daje nadzieję na to, że ta produkcja okaże się międzynarodowym hitem.

Film ma opowiadać historię znaną z "Wiedźmina", "Mniejszego zła", z tomu "Ostatnie życzenie". Scenarzystką ma być Thania St. John, natomiast reżyserem sam Tomasz Bagiński. Premiera została wyznaczona na rok 2017 - tytuł przeznaczono do dystrybucji światowej.

Wiedźmin pełną gębą staje się marką międzynarodową. Zapowiedź powstania filmu w kooperacji z firmą produkcyjną z Hollywood przyda jej nową falę rozgłosu, czym producenci gier, sam Andrzej Sapkowski sobie niesamowicie zasłużyli. Warto wspomnieć również o tym, że "Dziki Gon" podczas ceremonii wręczenia "Złotych Joysticków" otrzymał aż pięć bardzo ważnych nagród.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu