Gry

W końcu pojawił się powód, bym kupił tablet

Maciej Sikorski
29

Nocą brat podesłał link do informacji, obok której nie można przejść obojętnie. Znana i bardzo popularna gra, tytuł określany przez wielu mianem kultowego, został odświeżony i przeniesiony na platformy mobilne. Konkretnie na tablety współpracujące z Androidem oraz iOS. Efekt jest taki, że zaczynam s...

Nocą brat podesłał link do informacji, obok której nie można przejść obojętnie. Znana i bardzo popularna gra, tytuł określany przez wielu mianem kultowego, został odświeżony i przeniesiony na platformy mobilne. Konkretnie na tablety współpracujące z Androidem oraz iOS. Efekt jest taki, że zaczynam się zastanawiając nad zakupem tabletu...

Ostatnie zdanie pisane oczywiście z przymrużonym okiem i nie wejdę zaraz na stronę jakiegoś sklepu, by kupić tablet. Nie zmienia to jednak faktu, że wczorajsze doniesienia należy uznać za informację dużego kalibru. Ktoś spyta: ale o co właściwie chodzi? Odpowiem krótko: Heroes of Might & Magic III HD już niebawem na iOS i Androida! Taki tytuł nosi wpis na ANTYapps i do niego odsyłam po więcej szczegółów. Stało się to, o co prosił jeden z Czytelników komentujący kiedyś mój tekst: Ja nadal czekam na oficjalnego Heroes 3 na Androida oraz na reedycję HoMM3 z prawdziwym multi na PC ;)

Jest zatem oficjalny Heroes 3 na Androida i ta informacja cieszy pewnie tysiące graczy na całym świecie. A może nawet miliony - przecież mówimy o tytule, który do dzisiaj wywołuje spore emocje. Swego czasu poświęciłem mu dłuższy wpis, przekonywałem, że to gra absolutnie godna uwagi i poświęcanych jej godzin życia. Była elementem mojego dzieciństwa i fascynowała nastolatka, mam nadzieję, iż wciągnie też mojego potomka - już ja się o to postaram. Przecież mówimy o tytule, który powinien być pozycjonowany jako materiał edukacyjny:

Różnorodne miasta, setki bohaterów i jednostek, bogactwo lokacji. Z jednej strony, nowoczesne technologie, rozrywka przełomu XX/XXI wieku, z drugiej jednak, baśniowy świat pobudzający wyobraźnię i wykorzystujący wątki z kultury europejskiej (ale nie tylko). Elfy, gryfy, nekromanci, smoki, tytani, hydry… Ta gra czerpała z tak wielu kręgów kulturowych, że nawet dzisiaj robi to na mnie spore wrażenie. To inspirowało i skłaniało do poszerzania swojej wiedzy w naprawdę wielu tematach.

Chociaż gra została odświeżona graficznie, to nie wiem, czy będę po raz kolejny inwestował w ten tytuł na PC - robiłem to już niejednokrotnie i teraz może się włączyć zdrowy rozsądek. Albo wyłączyć, gdy tylko nadejdzie koniec stycznia, czyli czas, gdy produkt trafi na rynek. Wiele będzie pewnie zależało od ceny - jeśli nie będzie przesadzona, to podejrzewam, że portfel pójdzie w ruch. Ubolewam przy tym, że brakuje dodatków i mowa jest jedynie o odświeżonej podstawie. To prawdopodobnie oznacza, że firma będzie chciała zarabiać na graczach przez dłuższy czas. Cóż, takie są prawa rynku.

Jak już wspominałem, nie będę za chwilę pytał kolegów, który tablet kupić, ale gdybym jednak zdecydował się kiedyś na zakup tego urządzenia, to HoMM będzie pierwszym nabytkiem. Komputera (nawet jeśli to ultrabook) nie zabiorę w podróż autobusem tylko po to, by pograć w opisywany tytuł. Z tabletem pewnie bym to zrobił.

Naprawdę jest się z czego cieszyć - pokolenie "mobilnych graczy" dostanie możliwość pogrania na swoim sprzęcie w legendarne hirołsy. To dobry news na koniec roku 2014.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletiOS