Gry

EA rozdaje darmowe SimCity na Origin!

Tomasz Popielarczyk
9

EA nie ustaje w działaniach mających odbudować jej wizerunek. Firma właśnie uraczyła graczy kolejnym darmowym tytułem. Tym razem coś ze stajni retro - dla wielu kultowe i niezapomniane SimCity 2000. Gra powinna z powodzeniem działać na nowoczesnych platformach i zapewnić ich posiadaczom wirtualną, p...

EA nie ustaje w działaniach mających odbudować jej wizerunek. Firma właśnie uraczyła graczy kolejnym darmowym tytułem. Tym razem coś ze stajni retro - dla wielu kultowe i niezapomniane SimCity 2000. Gra powinna z powodzeniem działać na nowoczesnych platformach i zapewnić ich posiadaczom wirtualną, pełną sentymentów podróż w przeszłość.

SimCity 2000 od EA

Dla młodszych graczy pewnie nie będzie to żadną atrakcją. Starsi natomiast z pewnością docenią kolejny prezent od EA. Od dziś na Origin można pobierać darmowe SimCity 2000, jedną z pierwszych takich symulacji życia miejskiego. Choć mi osobiście zapadła najbardziej w pamięć kolejna część serii oznaczona numerkiem 3000 to z pewnością w weekend znajdę trochę czasu na to, żeby przypomnieć sobie czasu jej poprzedniczki. Gra powinna z powodzeniem działać na nowoczesnych platformach. Do jej instalacji konieczne jest posiadanie konta na Origin. Oczywiście warto się śpieszyć, bo promocja jest ograniczona czasowo.

HBO GO jako samodzielna usługa od kwietnia 2015

Pojawiły się doniesienia, że serwis HBO GO będący bezpośrednim konkurentem Netfliksa i oferujący dostęp do rozbudowanej bazy filmów i seriali, ma przejść na swoje już w przyszłym roku. Miałoby to nastąpić wraz z premierą kolejnego sezonu "Gry o Tron" zaplanowaną na 6 kwietnia. Dotąd z HBO GO można było korzystać wyłącznie w oparciu o umowę z dostawcą internetu, co czyniło tę usługę dość ciężko dostępną. Z drugiej strony sama cena też jakoś szczególnie nie powalała. Może teraz ulegnie to zmianie, gdy usługa przejdzie na swoje.

Miniaturowe wykresy w Google Sheets

 

Google Sheets, czyli arkusz kalkulacyjny w chmurze, został rozbudowany o małą, ale bardzo interesującą funkcję - sparklines. Są to miniaturowe wykresy, które można wstawiać do pojedynczej komórki. Ich zastosowanie może być bardzo szerokie - począwszy od ilustrowania pewnych trendów, a na graficznym podsumowywaniu. Nowość powinna być już dostępna na Waszych kontach. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w dokumentacji usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google docsHBO GOSimCity