Moje przemyślenia

W europie rządzi Nokia i Apple - cały rynek smartphonów w EU rośnie o 41%

Grzegorz Marczak
7

Na podstawie danych przedstawionych przez comscore.com, została przygotowana infografika przedstawiająca sytuację smartphonów na naszym kontynencie (niestety nie ma w niej danych odnośnie Polski) - porównując lipiec 2009 do lipca 2010. Wnioski z infografiki są następujące. Nokia jeśli chodzi o sy...

Na podstawie danych przedstawionych przez comscore.com, została przygotowana infografika przedstawiająca sytuację smartphonów na naszym kontynencie (niestety nie ma w niej danych odnośnie Polski) - porównując lipiec 2009 do lipca 2010.

Wnioski z infografiki są następujące. Nokia jeśli chodzi o system mobilny jest nadal jest liderem osiągając 54% rynku i zyskując w porównaniu do poprzedniego roku nowych użytkowników.

Niestety jej udział w całości spada aż o 14% głównie za sprawą rosnącej popularności telefonów Apple oraz z systemem operacyjnym Android. RIM w wszystkich badanych krajach zajmuje 3 miejsce będąc tuż przed Google. Najbardziej natomiast dominacje Nokii widać na rynku włoskim gdzie firma ta ma aż 72% udziału w rynku. Jeśli chodzi o Apple to najbliżej złapania lidera firma ta jest w UK i Francji osiągając kolejno 29,6 i 31,6%.

Warto jednak zwrócić też uwagę na nie taką złą pozycję Microsoftu, który w każdym z analizowanych krajów znajduje się na dobre trzeciej pozycji tracą w stosunku do ubiegłego roku jedynie 2,3%. Biorąc pod uwagę, że właśnie zadebiutował nowy system mobilny MS są duże szanse na odrobienie tej straty i pościg za liderami czyli Nokią i Apple.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAppleNokiaRIM