Polska

W Dzień Kobiet zamiast kwiatów #PodarujWsparcie

Piotr Kurek
0

Fundacja Ocalenie od lat wspiera obywatelki i obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce. W tym roku z okazji Dnia Kobiet uruchamia zbiórkę #PodarujWsparcie.

Pamięci, otuchy i wyrazów solidarności potrzebują dziś szczególnie kobiety z Ukrainy. W obliczu wojny, wiele z nich opuściło swoich mężów i partnerów, uciekając w poszukiwaniu bezpieczeństwa do Polski. Inne wciąż kryją się w schronach ze swoimi dziećmi lub walczą ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami. Okażmy im wsparcie, którego tak bardzo potrzebują! Zamiast kupować dziś kwiaty, które będą cieszyć oko zaledwie przez kilka dni, dołącz do zbiórki organizowanej przez Fundację Ocalenie.

Fundacja Ocalenie istnieje, aby wspierać migrantów w integracji i indywidualnym rozwoju. Działamy na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Dążymy do tego, aby każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu jego praw.

- przeczytacie na stronach poświęconych fundacji. W tym roku uruchomiona została zbiórka na Facebooku, która pomoże kobietom z Ukrainy, które wraz ze swoimi rodzinami uciekają przed wojną. Akcja #PodarujWsparcie za cel obrała sobie kwotę 50 tys. złotych. Do tej pory udało się uzbierać 6167 zł. Zbiórka potrwa jeszcze 6 dni. Pieniądze zbierane na Facebooku za pośrednictwem platformy Facebook Pay. Facebook nie pobiera opłat za datki na rzecz organizacji pozarządowych. Pieniądze są wypłacane co drugi tydzień po zgromadzeniu datków w wysokości co najmniej 100 USD.

Chcecie pomóc? Wystarczy kliknąć w link Zamiast kwiatów #PodarujWsparcie na Dzień Kobiet, aby przenieść się do zbiórki prowadzonej na Facebooku przez Fundację Ocalenie. Jednorazowo można przekazaćod 25 zł do 2485 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news