Polska

W 2014 roku na Allegro sprzedało się 1 048 992 telefonów komórkowych. Poznajcie TOP10

Grzegorz Ułan
W 2014 roku na Allegro sprzedało się 1 048 992 telefonów komórkowych. Poznajcie TOP10
42

Zbliża się już koniec roku, to zawsze dobry moment na różne podsumowania czy statystyki. Dziś dostaliśmy od Allegro ciekawe zestawienie pokazujące najpopularniejsze modele telefonów w zeszłym roku na tej platformie aukcyjnej. To też niejako odzwierciedlenie preferencji zakupowych wśród Polaków w tym...

Zbliża się już koniec roku, to zawsze dobry moment na różne podsumowania czy statystyki. Dziś dostaliśmy od Allegro ciekawe zestawienie pokazujące najpopularniejsze modele telefonów w zeszłym roku na tej platformie aukcyjnej. To też niejako odzwierciedlenie preferencji zakupowych wśród Polaków w tym zakresie.

Przez cały rok sprzedało się ich ponad milion, a czołowa dziesiątka to liczba 136 tysięcy sztuk. Bezapelacyjnie wygrał tutaj Samsung, którego aż 5 modeli znalazło się w tym zestawieniu na czele z Galaxy S III.

Sporym zaskoczeniem jest obecność tutaj Nokii E52, która swoją premierę miała w 2009 roku, a nadal cieszy się taką popularnością. W top10 znalazły się też dwa modele iPhone - 4S i 5S. Osobiście zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie konkretne liczby sprzedaży modeli telefonów z czołówki.

Łącznie wszystkie dziesięć modeli rozeszło się w liczbie 136 tysięcy. Wychodzi na to, że wystarczyło kilka tysięcy, by znaleźć się w top10 z całego roku, a co z pozostałymi 900 tysiącami poza pierwszą dziesiątką? Aż tyle modeli jest w sprzedaży? Zapytałem o to przedstawiciela Allegro, oto odpowiedź jaką dostaliśmy:

Na Allegro w kategorii telefony komórkowe jest wielu producentów, którzy nie mają podziału na określone modele lub wypuszczały na rynek pojedyncze serie, ale często (szczególnie, gdy chodzi o marki z niższej półki cenowej).

I jeśli wzięlibyśmy np. modele telefonów polskich producentów (oczywiście te, które jesteśmy w stanie określić), to żaden model telefonu polskiego producenta nie osiągnął takiej liczby sprzedanych sztuk jak modele z TOP 10.

Nie zapominajmy też, że na Allegro dostępne są modele telefonów sprzed kilku lat, które nadal znajdują nabywców np. modele Nokii, Samsunga.

Jeśli powyższe zestawienie przypadnie wam do gustu, poprosimy Allegro o udostępnienie innych danych, może innych urządzeń czy sprzętów. Dajcie proszę znać, co takiego byście jeszcze chcieli poznać z danych o aukcjach za mijający rok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskahot