Ciekawostki technologiczne

VR ma być przyszłością. HTC chce ją kreować dzięki zestawowi VIVE Mars CamTrack

Piotr Kurek
1

HTC od lat stara się nas przekonać do Wirtualnej Rzeczywistości. Opracowywane przez firmę technologie i produkty z serii VIVE trafiają w gusta miłośników VR. Teraz z urządzeń firmy będzie można korzystać przy produkcji wirtualnej.

VIVE Mars CamTrack ma być łatwym w zastosowaniu, ale i profesjonalnym rozwiązaniem oferującym dokładne śledzenie pozycji kamer na potrzeby wirtualnej produkcji filmowej. Zaprezentowane przez firmę urządzenie wykorzystuje wiodącą w branży VR technologię śledzenia, która oparta jest o stacje bazowe. W standardowej konfiguracji zestaw ten składa się z 7-calowego dotykowego modułu Mars, trzech modułów Rover, dwóch trackerów Tracker 3.0, dwóch stacjo bazowych Base Station 2.0 oraz wysokiej jakości okablowania. Jak podaje producent, wszystkie komponenty pozwalają na niemal natychmiastowe wykorzystanie po wyjęciu z opakowania. Ich kompaktowy charakter i prostota obsługi mają gwarantować wygodniejsze i prostsze filmowanie zarówno w małym studiu nagrań, jak i planie filmowym.

Urządzenie oferuje synchronizację z Genlock, Timecode oraz protokół Unreal Live Link. Technologie te mają pozwolić na jeszcze lepsze dostosowanie i synchronizowanie obrazu, które jest potrzebne przy profesjonalnej produkcji filmowej. Ułatwia też  umieszczenie aktorów w wirtualnym otoczeniu, które można zmieniać w czasie rzeczywistym podczas produkcji.

Co oferuje VIVE Mars CamTrack?

 

  • Śledzenie wielu kamer, do trzech kamer jednocześnie.
  • Wysoka dokładność śledzenia za pomocą VIVE Tracker 3.0
  • Zautomatyzowana kalibracja korekcji offsetu kamery i dystorsji obiektywu.
  • Kompatybilność z koderami obiektywu, dająca możliwość zmiany głębi ostrości jak w tradycyjnych kamerach.
  • Kompatybilność ze standardem Plug and Play, nie wymagająca zewnętrznego oprogramowania.
  • Synchronizacja Genlock z Unreal LiveLink, zapewniająca synchronizację między prawdziwymi i wirtualnymi aktorami.
  • Najwyższej jakości, profesjonalne okablowanie minimalizujące opóźnienia.
  • Reset do wyjściowych ustawień jednym przyciskiem

Produkcja wirtualna to przyszłość w kreacji treści. Pozwala ona filmowcom uwolnić wyobraźnię poza ograniczenia fizyczności. Za pomocą Mars CamTrack, HTC wniesie lata swojego doświadczenia w rozwijaniu technologii VR do świata produkcji filmowej. Producenci nie będą musieli już balansować między jakością, a kosztami i czasem. Od teraz ich zestaw do produkcji wirtualnej może mieścić się w plecaku, nadal dostarczając jakość na profesjonalnym poziomie.

- mówi Raymond Pao, wiceprezes działu biznesowego w HTC VIVE.

Urządzenie VIVE Mars CamTrack ma być dostępne od drugiej połowy 2022 - jednak jego cena wciąż pozostaje nieznana.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news