E-sport

Dziś o 16:00 Virtus Pro gra w finale ELEAGUE Major! Główna nagroda to pół miliona dolarów

Grzegorz Marczak
7

Polska drużyna po wczorajszym meczu awansowała do wielkiego finału ELEAGUE Major. Dziś o godzinie 16:00 zobaczymy ich zmagania przeciwko formacji Astralis. Nagrodą główną w konkursie dla drużyny, która zajmie pierwsze miejsce jest 500 000 USD. Pieniądze to jednak nie wszystko, pierwszy Major w 2017 roku pokazuje też w jakiej formie są poszczególne drużny i jak wchodzą w kolejny rok rozgrywek e-sportowych.

Wczorajszy mecz Virtus Pro to były niesamowite emocje - grali przeciwko brazylijskiej drużynie SK Gaming. Mecz jak zwykle zamiast o 21:00 rozpoczął się z opóźnieniem, ale potem była już tylko magia. Polacy wygrali na dwóch mapach i awansowali do finału. Mecz nie był łatwy, zespół z Brazylii walczył o każdy punkt i każdy fragment mapy.

Oglądałem finał na telewizorze, w pewnym momencie zorientowałem się, że oglądam go z całą rodziną - Żonkę trochę zmusiłem i nie miała wyjścia (no dobra miała, ale też chyba była ciekawa) nagle jednak dołączyło do oglądania dwóch moich synów. To był chyba pierwszy e-sportowy mecz, który oglądaliśmy wspólnie. Co ciekawe moja piękniejsza połówka stwierdziła, że naprawdę są emocje w tym e-sporcie. Wcale się nie dziwię, że nawet dla kogoś kto pierwszy raz oglądał takie spotkanie było ono emocjonujące. To co robiło VP podczas tego turnieju to była nieustanna huśtawka od kapitalnych pojedynków do przegranych rund - bliskość porażki towarzyszyła im w każdym spotkaniu ale mimo to aż do finału nie przegrali żadnego meczu. To jak dziś grają Virtusi oglądam z nieukrywaną dumną i podziwem.

Dla przypomnienia moja rozmowa z TAZ-em o kondycji VP lutego 2016.
https://www.youtube.com/watch?v=Yg55GNeOplQ&t=752s

Zespół, który od czterech lat nie zmienia składu - pomimo porażek i fali krytyki jaka w pewnym momencie się na nich wylała za słaby okres. Potrafili przełamać złą passę, przeorganizować grę i wrócić do najlepszej formy. Dziś są w czołówce najlepiej grających drużyn na świecie, potrafią wygrać z każdym.

Mecz z Astralis zaplanowany jest na dziś na godzinę 16:00. Gorąco polecam go obejrzeć nawet tym, którzy do tej pory z e-sportem nie mieli do czynienia. Astralis w tej chwili jest wyżej notowanym zespołem niż Virtus Pro ale biorąc pod uwagę jak Polacy grają w tym turnieju mają duże szanse na zwycięstwo.

Zapraszam wszystkich serdecznie do wspólnego oglądania i dopingowania dzisiaj Virtus Pro - poniżej umieszczam wklejkę z transmisją.

Obejrzyj transmisję na żywo z kanału ELEAGUE TV na stronie www.twitch.tv

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Counter-Strikee-sporttaz