E-sport

YouTube Gaming kupiło prawa do transmisji ESL Pro League

AJ
Artur Janczak
6

Do tej pory większość esportowych wydarzeń można było obejrzeć na stronach organizatorów lub za pośrednictwem portalu Twitch. Niebawem sytuacja ulegnie zmianie, gdyż do akcji wkracza YouTube Gaming, które chce być częścią świata elektronicznych rozgrywek. Pierwszym poważnym krokiem jest zakup praw do piątego i szóstego sezonu ESL Pro League.

Nie podano dokładnej kwoty, ale na pewno chodzi o duże pieniądze. Trzeba tutaj sprecyzować, że chodzi o angielski stream ESL Pro League. To właśnie on będzie dostępny na wyłączność dla YouTube Gaming. Pozostałe transmisje: rosyjska, portugalska, francuska i polska, nadal będą dostępne na różnych platformach. Dość zaskakująca informacja, ale w pełni zrozumiała. Esport prężnie się rozwija i chętnych cały czas przybywa. Pula nagród we wspomnianych sezonach ligi ESL wynosi aż 2 miliony dolarów (po 1 milionie na każdy). Zapewne fanów Counter-Strike: Global Offensive chcących obejrzeć wspomniane wydarzenie nie zabraknie.

Youtube Gaming

Kilka słów od Ryana Wyatta (Global Head of Gaming Content at YouTube) na temat omawianego partnerstwa:

YouTube ma przyjemność ogłosić partnerstwo z WESA na transmisje nadchodzących sezonów ESL Pro League. Wchodząc w 5 sezon, ESL dostarczy najwyższej jakości materiały, które nie mają sobie równych. Grupa fanów i widzów profesjonalnych rozgrywek Counter-Strike powiększa się w ogromnym tempie i jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli dzielić tę pasję z naszymi odbiorcami.

Kolejny sezon rozpocznie się 7 lutego, gdzie drużyny będą walczyć o awans do finałów lanowych zaplanowanych na 3 i 4 czerwca. Te odbędą się w Verizon Theatre w Dallas (Texas,USA). Transmisje z najważniejszych rozgrywek będą zawierać wszystkie mecze, analizy, wywiady, a także zostaną udostępnione dla urządzeń 360/VR. YouTube Gaming chce wyjść z cienia i pokazać, że konkurencja ma się czego obawiać. Niebawem wszyscy będziemy mieli okazję, aby zweryfikować, czy faktycznie są w stanie zaoferować nam ciekawe materiały.

Wszystkich zainteresowanych ESL Pro League zapraszamy na stronę: http://www.youtube.com/ESLCS, gdzie od 07.02.2017 będzie można zobaczyć transmisje na żywo w każdy wtorek, środę i czwartek. Miejmy nadzieje, że YouTube nie zawiedzie i dostarczy transmisję na poziomie tej z Twitch, o ile nie lepszą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu